Skocz do zawartości

Testy - proszę o poradę


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

 

Przeprowadziłem testy w moim akwarium, proszę o analizę i sugestie w rozwiązaniu problemów.

 

Wyniki testów wody :

 

PO4 - 0

NO3 - 40-80 (trudno określić dokładnie po kolorze ale bliżej 80)

kH - 6 

PH - 7,5

 

Akwarium założone około 10 grudnia 2013r. Wczoraj wykonałem podmianę wody i odmulanie dna.

Do wody dodaję tylko żelazo z topicala i potas oraz bimbrownia.

 

Obsada 8 neonów, 9 gupików, 8 krewetek red.  

Edytowane przez włóczykij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem opisz akwarium wg. tego schematu:

http://forum.superakwarium.pl/forum-5/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/.

 

Ci ile podmiany i w jakiej ilości, bo to że zrobiłeś wczoraj mało co mówi?

Jaki filtr, jakie wkłady?

Jakie neony, jaka temperatura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie na allegro filtr RO kosztuje 109 zł z przesyłką. Podczas podmian mieszaj 50/50 z kranówką to będzie niższe Ph. Proporcje musisz sobie już sam precyzyjnie dobrać. Opcjonalnie dla Neonów wkład z torfu do filtra, armatka albo nawrzucaj liści dębu itp. Gdzieś na allegro widziałem nawet kamienie, które obniżają Ph co prawda nawet taki jeden kupiłem ale w nie niewierze J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Zadaj konkretne pytanie, dodaj czytelne zdjęcie całego zbiornika, dodaj czytelne zdjęcie problemu(chora ryba, marniejąca roślina, glon, itp.)

2. Podaj dokładny wymiar zbiornika – szerokość, długość oraz wysokość. 60x30x30 (profilowane)

3. Opisz jakie posiadasz oświetlenie(świetlówki T8, T5 lub inne(jakie) – ile mają Wat, jaka firma, itp., dokładnie wszystko co o nich wiesz - lumeny, kelwiny, bla..., bla,... bla.), ile godzin jest włączone. 2x11W moduł aquael , 10h 

4. Napisz jak długo funkcjonuje twój zbiornik – kiedy go założyłeś, zrestartowałeś, itp. jak wyżej

5. Napisz jak często i w jakich ilościach podmieniasz wodę. Podaj parametry twojej wody w zbiorniku i/lub jeśli znasz wody z wodociągów. Podaj też parametry wody, którą używasz do podmian i jeśli to woda RO to podaj czym ją uzdatniasz(firma i jaka dawka) – wodę można zbadać ogólnodostępnymi testami, jeśli takich nie posiadasz to zapytaj w sklepie zoologicznym, może zbadają twoją wodę: twardość ogólna gH(TWO), twardość węglanowa kH(TWW), pH, NO3, PO4, NO2, Fe. Jak firma testów, sprawdź też datę ważności.- raz w tygodniu okolo 15%, 

6. Czy w ostatnim czasie używałeś lub używasz preparatów antyglonowych, leków dla ryb, uzdatniaczy do wody lub innej chemii, bakterie, pożywki dla bakterii, itp.. nie

7. Czy używasz lampy UV, jeśli tak to od kiedy i ile czasu jest włączona, jaka jest jej moc. nie

8. Jak często „grzebiesz” w akwarium – przesadzanie roślin, odmulanie dna, czyszczenie szyb, przestawianie ozdób(korzenie, kamienie, „nurek”;P, itp.), dokładnie opisz jak wykonujesz te czynności. raz w tygodniu czyszczę szyby, jeśli trzeba przesadzam rosliny

9. Temperatura w dzień i w nocy, czy posiadasz grzałkę z termostatem lub podłączoną po termostat. 24

10. Czy stosujesz jakieś nawozy, jeśli tak to jakie(firma), jak długo i w jakich dawkach/na dzień lub tydzień.  jak wyżej, wedlug zaleceń na opakowaniu

11. Czy posiadasz CO2, jeśli tak to opisz zestaw, ile podajesz CO2, ile czasu w ciągu 24h podawane jest CO2. Jeśli to "bimbrownia" to czy regularnie robiony jest zacier, jakie proporcje(opisz dokładnie) bimbrownia 400g cukru na 1l + drożdże

12. Podaj dokładną obsadę twojego zbiornika – ile ryb, raków, krabów, żółwi, krewetek, żab, traszek, itp., itd. Rozmiary oraz kiedy zostały wpuszczone do zbiornika, czy chorowały i w jakiej są/były kondycji, itd.jak wyżej - brak chorób

13. Podaj dokładne ilości oraz nazwy roślin, kiedy zostały posadzone, czy były przesadzane(jeśli tak to jak - opisz dokładnie, przycinane oraz w jakiej są/były kondycji.kabomba, rogatek sztywny, wgłębka, pelia

14. Napisz jakie posiadasz podłoże(firma), jak jest jego warstwa, czy masz substrat(firma), czy masz korzenie - jakie, kamienie – jakie, inne ozdoby – jakie.zwykły żwir rzeczny, kamienie z nad morza, kokos

15. Podaj jakie posiadasz filtr/filtry(firma, rodzaj, model), czy są włączone cały czas jeśli nie to ile czasu pracują. Napisz jakie posiadają wkłady filtracyjne. Napisz jak często myjesz filtr/wkłady filtracyjne – opisz dokładnie jak to robisz i jaką wodą.aquael 500 turbo, ceramika, 24/h - mycie raz w tygodniu w wodzie z akwarium

16. Jak często karmisz ryby, jaka to karma(firma, rodzaj, nazwa, itp.), w ile czasu ryby zjadają pokarm, czy dajesz karmić ryby komuś innemu. dwa razy dziennie, tylko ja, karma tetra mim płatki 

Edytowane przez włóczykij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe akwarium, dużo ryb, to i duże No3 ;)

 

 

Dziękuję za pomoc, takiej odpowiedzi oczekiwałem... 

Nie dało mi to spokoju i zrobiłem test wody prosto z kranu. Okazało się, że wyniki są takie same. Niestety woda jest ze studni i dlatego może mieć takie parametry. 

 

 

Poszukałem trochę o obniżeniu NO3 i znalazłem coś takiego http://www.akwarystyka.sklep.pl/Zoolek_Aquafix_NO3__25_23_183___5005

Czy ktoś to stosował ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...