Skocz do zawartości

Skalary


jaro02V83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie: Czy do dobranej pary skalarów można dołożyć drugą parę skalarów (obie pary dorosłe składały wcześniej ikrę w różnych akwariach) w tym samym akwarium. Sprawa wygląda następująco posiadam w akwarium 120 l parę skalarów i zostałem zmuszony przenieść do tego zbiornika drugą parę z którą wcześniej nigdy nie miały kontaktu. I od samego początku wystąpiła walka (a w zasadzie chyba pokaz dominacji samca który w tym zbiorniku już przebywał) i ciągle przeganiał tego "nowego" samca uderzając go w okoice oczu jak i skrzeli. Nie wiem czy po jakimś czasie ta walka by ustała czy nie ale postanowiłem rozdzielić je z powrotem. Teraz natomiast zamierzam przenieść obie pary do nowego akwa jeszcze większego tj 120x50x40 (50 - wysokość) i mam pytanie czy te walki nadal będą czy w takim zbiorniku się to uspokoi ? Drugie pytanie to czy te walki mają na celu pokazanie tylko "kto tu rządzi" czy może sie to zakończyć śmiercią jednego z nich ?

Z góry dziękuję za odp pozdrawiam jaro83V02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wbrew powszechnym opiniom hodowałem przez kilka lat 2 skalary w akwarium 112 l, wydaje mi się że nie było im tam źle, w prawdzie nie wyrosły tak jak duże talerze, nie wiem czy przyczyna tkwiła w rozmiarze akwarium czy nie, ale do tarła dochodziło kilkakrotnie więc chyba nie było im tak źle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalary to duże pielęgnice dlatego wymagają dużego zbiornika, w warunkach domowych optymalne będzie 100 l (?!) ale sugeruje się zdecydowanie większe, najlepiej 50 cm wysokości od podłoża do powierzchni wody

 

Ostrzeżenie za herezje.

Nadrób własne braki w wiedzy, później doradzaj innym...

/ Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...