Skocz do zawartości

Obsada do160l


mk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pierwsze akwarium. Jutro planuję je zalać. Na dno pójdzie ziemia do kwiatów i na to piasek do piaskownicy (z marketu formy sobex czy jakoś tak). 

Obsada jaką sobie zaplanowałem to:

 

-neony inessa x15
-danio tęczowy x6
-danio pręgowany x6
-pielęgnice ramireza x3
-zbrojnik niebieski x1
-kosiarki x2
 
Parametry wody wg wodociągów to: twardość ogólna - 79 (mg CaCO3/l), pH 7,6
wg testów paskowych: pH 7,2; kH 0-3; gH 3

 

Jako oświetlenie mam 2x30W Osram z napisem white.

Oczywiście jakieś roślinki ale jeszcze nie wiem jakie więc chętnie wysłucham propozycji co do roślin jak i obsady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz niskie twardości, więc torfem ładnie obniżysz PH. Co do obsady to innesa i ramirezy to częsty błąd, innesa potrzebuje niższej temperatury, zamiast nich w takim razie proponuję Ci neony czerwone. Danio sobie podaruj, mieszanie ryb ławicowych nie wygląda dobrze. Zostaw same neony czerwone w ilości 20-25 szt. Ramirezy trzymamy w parach, a nie w haremach. Kosiarki są za duże do tego akwarium, a poza tym to ryba stadna, więc odpada. Zamiast nich polecam 10 szt otosków. Dla ramirezek oczywiście na dno piasek. Z roślin polecam Echindorusy, Hydrocotyle leucephala, Sagittarie, Ludwigia Repens, Bacopa Monnieri, Lilaeopsis brasilensis, Pistia, Limnobium. 

 

 

Jako oświetlenie mam 2x30W Osram z napisem white.

 

 

Doprecyzuj barwę światła tych świetlówek.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Doprecyzuj barwę światła tych świetlówek
 

 

Niestety nie jestem w stanie doprecyzować bo na świetlówkach nie jest podana temperatura barwy światła. 

Jakie świetlówki powinienem kupić 2 x 30 W nie będzie za dużo ? i jaka barwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie świetlówki Osram, mają zawsze na jednym końcu informacje o świetlówce np 36W/840, powiedz dokładnie co jest napisane na świetlówce i postaram się rozszyfrować barwę światła. Najlepsze dla Ciebie byłyby 2x6500K lub 1x6500K + 1x8500K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza cyfra to stopień oddawania barw, odpowiednio 9=RA>90, 8=RA>80. Do akwarium minimum 8, a w tej chwili masz 6. Dwie następne cyfry to temperatura barwowa, czyli 65=6500K. I takich świetlówek potrzebujesz. Na twoim miejscu kupiłbym świetlówkę 865 lub 965, a drugą jakąś tzw. specjalistyczną 8500K, z tego co wiem Osram takich nie produkuje, ale są inne, Sylvania, Hagen, Juwel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka moc świetlówek ? 2 razy po 30W czy mniejsze ?

 

Świetlówki liniowe mają to do siebie, że ich moc jest uzależniona od długości, więc co za tym idzie nie ma świetlówek o różnych mocach w tej samej długości. Twoje 30W mają długość 89,5cm i tylko takie będą Ci pasować do pokrywy. Na przykład 25W ma długość 74cm,  a 36W 120cm.

 

Przypominam, że to dział obsady!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada będzie taka:

 

neony czerwone x20
pielęgnice ramireza x4
otoski x10
zbrojnik niebieski x1
 
Pytanie, jeden zbrojnik czy parka ? Czy do tego mogę dorzucić molinezję  ?? czy lepiej już nic nie mieszać i zostawić to jak jest ? 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...