Skocz do zawartości

Jakie jony?


king1000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tomeksup mam do Ciebie pytanie poza konkursem, czytałem Twoje posty i widzę, że masz 96l i filtr e 901. Jak masz go ustawionego, chodzi o przepływ? Max, połowa czy może 3/4?

 

Aby jeszcze uzupelniać swoją wiedzę zapytam: czy któryś z pierwiestków odpowiada za gęstość wzrostu roślin? Chodzi o efekt wystrzeliwania roślin do góry z wielkim przerzedzeniem (Kabomba, Limnophila sessiliflora)?

 

 

Troszkę także nadwódka i ludwigia mi się plożą i chcialbym potwierdzić czy na to ma wpływ wysoki azot, bo się zastanawiam czy troszkę z nim nie przegiąłem w tym tygodniu?

Edytowane przez king1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeksup mam do Ciebie pytanie poza konkursem, czytałem Twoje posty i widzę, że masz 96l i filtr e 901. Jak masz go ustawionego, chodzi o przepływ? Max, połowa czy może 3/4?

 

Maksymalny przepływ. Mam watę. Wata brudzi się i zapycha, węże zarastają. Przepływ spada. 

 

Aby jeszcze uzupelniać swoją wiedzę zapytam: czy któryś z pierwiestków odpowiada za gęstość wzrostu roślin? Chodzi o efekt wystrzeliwania roślin do góry z wielkim przerzedzeniem (Kabomba, Limnophila sessiliflora)?

 

Niektóre świetlówki rzekomo to powodują. Wzrost poprzeczny i podłużny. Posadź rośliny rzadko i po sprawie.

 

Troszkę także nadwódka i ludwigia mi się plożą i chcialbym potwierdzić czy na to ma wpływ wysoki azot, bo się zastanawiam czy troszkę z nim nie przegiąłem w tym tygodniu?

 

Moim zdaniem gdyby było mało światła to by dążyły do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej i szybciej pomierzyć.

Próbując obliczyć musisz brać pod uwagę tylko ilość wody w akwa (odliczając kamienie, korzenie itd.) do tego % w jakiej ilości wykonujesz podmiane i  robisz z tego stosunek przed po i liczysz wartość...

Chyba jakoś tak...

Tylko po co Ci to, jak ważne są testy przed podmianą - odnoszące się do nawożenia, oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co Ci to, jak ważne są testy przed podmianą - odnoszące się do nawożenia, oczywiście.

 

Dokladnie tak samo potem sobie pomyślałem, jak za tydz. zrobię testy i będzie taki sam poziom, to znaczy, że uzupełniam do zawartości kranówy i będę spokojny, a azot będę trzymał  na poziomie 15-20.

 

P.S. Czasami tak sobie siedzę i patrze na akwarium i zastanawiam się co i jak, co można poprawić, żeby było lepiej. Nie chce mieć wszystkiego podanego na tacy. Jak czegoś nie wiem (lub sam nie rozkminie) i mi najdzie pytanie to pytam na forum. Ot i cała filozofia.

Edytowane przez king1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas ustalić ostatnią kwestię. Dziś znów zadzwoniłem do wodociągów i dowiedziałem się, że potasu mam 2-4 nie więcej jak 5mg/l.

5mg/l + 7mg/l = 12mg/l chyba będzie dość?

 

 

Natomiast magnezu mam 1-3 mgl przy CaCO3 na poziomie 80-83 mg/l jaką dawkę przyjąć czy 15 - 20 mg/l będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko tu zaczynają się schody...

Bo jeżeli masz mało światła i braki w węglu, może dojść do przenawożenia akwarium, wynikiem tego rośliny zastopują wzrost a z pierwiastków zawartych w wodzie skorzystają glony.

Radzę Ci utrzymywać pierwiastki na poziomie NO3-10 mg/l i PO4- 1 mg/l, jeżeli po dwóch miesiącach będziesz niezadowolony ze wzrostu roślin (a wtedy też będzie Twoja wiedza na temat nawożenia powiększona) możesz zacząć zwiększać dawki nawożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...