Skocz do zawartości

Znów problem z samicami gupika ;/


sandi708
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczekuję na akwarium 112l, w międzyczasie musiałam umieścić rybki w klitce 30 litrowej (10 neonów i 8 gupików) i znów mam problem z samiczkami gupika. Otóż ocierają się jak szalone o podłoże, rośliny, a nawet o inne rybki. Dodam, że 3 z nich są ciężarne i te najwięcej się trą. Poza ocieraniem zauważyłam, że często chowają się między roślinami i siedzą tam do momentu, aż znów coś ich nie ruszy, żeby się podrapać - najbardziej przypadły im do gustu zaciemnione miejsca. U samców nie zauważyłam tej przypadłości - te wręcz wariują i bez przerwy zalecaja się do samic, neonki jak na razie też zachowują się normalnie. Wszystkie rybki pobierają pokarm normalnie, apetyt im dopisuje. Żadnych objawów chorobowych w postaci białych wyprysków nie zauważyłam. Zastanawiam się, czy to może nie jest nawrót ospy, bo ponad 3 tygodnie temu zmagałam się z tym świństwem w swoim akwarium. Wszystko było dobrze do momentu przeniesiania ich do mniejszego lokum, które było spowodowane uszkodzeniem większego akwarium. Czy ktoś mógłby mnie naprowadzić na dobre tory?

Edytowane przez sandi708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiele Ci to pomoże, ale ja też miałem nawrót ospy u bystrzyków po tym jak zrobiłem restart akwa i się trochę zestresowały... Więc możliwe, że Twoje gupiki też w skutek stresu po przeniesieniu złapały ponownie ospę. Białych kropek może nie być bo ten objaw jest jednym z późniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiele Ci to pomoże, ale ja też miałem nawrót ospy u bystrzyków po tym jak zrobiłem restart akwa i się trochę zestresowały... Więc możliwe, że Twoje gupiki też w skutek stresu po przeniesieniu złapały ponownie ospę. Białych kropek może nie być bo ten objaw jest jednym z późniejszych.

Dzięki za odpowiedź, dla mnie to ważna informacja - będe je bacznie obserwować. na razie dodoałam do ogólnego odpowiednią dawkę soli akwarystycznej i po kilku minutach ryby zaczęły wypływać ze swoich kryjówek w poszukiwaniu papusia ;) Póki co jest spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...