Skocz do zawartości

Identyfikacja korzenia


Marhyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem korzeń na giełdzie akwarystycznej i Pani powiedziała żebym go wygotował.
Gotowałem w roztworze z solą lecz nie mam możliwości wsadzenia całego korzenia do garka ponieważ wystaje jakieś 20cm- jest po prostu za duży. Nie wiem co to za korzeń i nie wiem jak sobie z nim poradzić. Gotowałem go raz i woda po godzinie gotowania była bardzo ciemna wręcz jak kawa. Gotowałem drugi raz i to samo. Zalałem wrzątkiem znów to samo. Nie wiem jak go odkazić i wymoczyć aby nie puszczał koloru przy gotowaniu a co najważniejsze w akwarium. Obecnie leży w zimnej wodzie i jest tzw. herbatka. Przypominam że nie wiem z jakiego drzewa ten korzeń.

Załączam zdjęcie. Korzeń wyciągnięty- mokry.

http://www.fotosik.pl/pok...444c48f1c6.html

Proszę o rady jak uporać się z tym korzeniem, czytałem już sporo na necie i szukałem po forach ale już sam nie wiem co mam z nim zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzenie mają to do siebie, że potrafią barwić wodę przez długi czas. Jeżeli nie chcesz w akwarium zabarwionej ciemnej wody, to pomóc może Ci jedynie cierpliwość i płukanie. Jeżeli już go wygotowałeś dwa razy, to pewnie bez problemu tonie, więc wrzuć go do miski, w której się mieści i mocz przez kilka godzin, wylej wodę, wlej nową i dalej mocz, aż przestanie tak intensywnie barwić. Cierpliwość i płukanie, nic więcej nie możesz zrobić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...