Skocz do zawartości

Pokrywa spienione PCV


cob_ra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pokrywa ze spienionego PCV.

Formatki zamawiałem o grubości 10mm. koszt z przesyłką 201zł
1x 1500x500
2x 1520x100
2x 1520x50
2x 500x100
2x 500x50
2x 1000x10
2x 50x100

Okleina drewnopodobna koszt z przesyłką 63,50 zł

Profil akuminiowy 15x15x1mm 6 mb 35zł

Folia lustrzana 2x 1000x75mm 24zł

Uchwyty 15zł

Zawiasy listwowe 20x10mm 3zł

Złącze kątowe 4szt 8zł

Wkręty 3zł

Wentylatorki 2x 40mm 15zł

Klei od pcv 5zł

Uchwyty T5 8sz 14zł

Oprawy bryzgoszczelne 8sz 56 zł

Stateczniki T5 3x 80w 150zł/używane

Świetlówki
1x Grolux 80w 53zł
2x osram 865 80w 60zł
1x Grolux 39w 42xł

Ze starej pokrywy wymontuje po postawieniu baniaka

2x 39w luxline, daylight 865


To by było z cen chyba wszystko.

Profile aluminiowe aby usztywnić wieko pokrywy, a dzięki nim dodatkowo mam możliwość schowania przewodów od opraw.
Profil prawdopodobnie jeszcze pojdzie przez środek, aby przymocować jeszcze 3 świetlówki 39w.

Pokrywa jeszcze nie jest gotowa, ale powoli w wolnym czasie się składa.
Obecnie czekam na baniak aby boki dopasować wg szkła i dopiero skleję,
skręcę i okleina pojdzie do wykończenia. Wymiary niby trzyma idealne, ale zawsze może minimalnie być różnica.

Zdjęcia robione już w zasadzie gdzie ponad połowa prac jest zrobiona.
Koniec mam nadzieje, że nastąpi w przeciągu miesiąca. Ale poślizg jest pewny na 110%.

Zawiasy spisują się super.
Kilka zdjęć.

t1xr.jpg
j98e.jpg
fptu.jpg
9jvp.jpg
ixno.jpg
79i9.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Zawiasy będą rdzewieć , a wiem bo sam mam taką pokrywę i też miałem problem już w krótkim czasie. Tak samo łącznia ścian też zastąpiłbym PCV. Zobacz jak to zrobiłem u mnie.
http://forum.superakwarium.pl/topic/42238-pokrywa-do-akwarium-300l/



Malawi [300l]

Edytowane przez Guban88ok3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat te zawiasy sprzęgłowe nie wiem, ale zawiaski małe są już fabrycznie zabezpieczone przed korozją, wiem bo tą samą powłoką są pokryte co zawiasy okienne i są niezniszczalne. 

Co do łączników kątowych musiałbym zerknąć na pokrywę co ma już blisko rok tylko jest naklejona folia i nie widzę zmian. Najgorzej jest z mocowaniami świetlówek one są już mocno pokryte rdzą. 

Niebawem będzie dalsza zabawa, tyko muszę przymierzyć u kumpla ramkę do baniaka czy jest wszystko ok. 

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Z tymi uchwytami na świetlówkę, to ja przez przypadek wpadłem na super koncepcję. Jak robiłem pokrywę, moje metalowe po 6 miesiącach miały więcej rdzy niż metalu. Plastiki wypaliły i skruszyły się po 2 miesiącach. W momencie składania nowej pokrywy, nie miałem a ni tego ani tego. I wpadła mi myśl wykorzystania "motylków" do regipsu. Są miękkie, wytrzymałe, no i nie przeginają się, jak plastikowe chwytki.

http://img841.imageshack.us/img841/5012/b79g.jpg

 

 

OO! ImageShack stał się płatny....1$ miesięcznie....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damilo, dobry patent.

Zastanawiałem się własnie ile wytrzymają plastiki, bo metalowe jak pisałeś po roku czasu u mnie skorodowały, tak, że prawie się przeźroczyste robiły. 

 

Obecnie już baniak działa na nowej pokrywie prawie 1,5 tyg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Swego czasu robiłem dla kolegów pokrywy z PVC. Opinie byly różne. Z czasem, spienione PVC lubi się powyginać pod wpływem ciepła i wody.

Ogólnie zrezygnowałem z tego materiału na rzecz kompozytu o nazwie Dibond lub Tubond.

 

Zalety ? Dużo sztywniejsza konstrukcja, gotowe lakierowane wykończenie, lżejsza, ścianka o grubości 2 lub 3 mm, więc nic brzydko nie odstaje. Cena materiału podobna do PVC 10 mm.

 

Pokazał bym wam zdjęcia, ale Imageshack sie wysypało. Gdyby ktoś chciał to mogę mu podesłać fotki na maila ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...