Skocz do zawartości

Filtr RO


fish87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was takie pytanie, przeglądałem już trochę stron na temat tych filtrów i ich użytkowania i mam problem, bo chcę go zakupić ale jednocześnie nie chcę robić matce w łazience jakiejś instalacji, bo ona na pewno na coś takiego się nie zgodzi. Czy aby używać tego filtru muszę koniecznie go podłączać do zaworu? nie da się jakoś przelewać do niego normalnie wody, żeby potem schować i śladu nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, żeby filtr działał prawidłowo woda musi być pod ciśnieniem. Zamów filtr z podłączeniem 1/2 cala będziesz na czas filtrowania podłączał w miejsce słuchawki prysznica, po odfiltrowaniu wody odłączysz złożysz do pudełka i do następnego razu, ważne żeby były zaworki zapobiegające osuszeniu filtra z wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czyli w takim rodzaju filtru podłączanego do źródła wody na stałe woda jest cały czas w środku i membrana nie wysycha, a jeśli podłączam sobie sam każdorazowo w sposób w/w, to muszę zadbać aby a takim filtrze był odpowiedni zawór, który uniemożliwiałby wodzie pozostałej w membranie odpływ? Podsumowując muszę zwrócić uwagę, aby 1) był to filtr 1/2 cala, 2) był zaopatrzony w zawór.

Pytanie dodatkowe, jeśli już odkręcam wodę pod prysznicem, muszę też zwracać uwagę na odpowiednie ciśnienie, aby nie było za duże ani za małe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie potrzebowałbyś trzech takich zaworów: na doprowadzeniu wody do filtra, na odpływie odpadu i odpływie wody ro.

Co do ciśnienia to pewnie nie masz w kranie aż takiego żeby rozszczelnić układ, dla działania filtra im większe, tym lepsze - odkręcasz na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie podmiany robisz ale 36 gpd będziesz bardzo długo nalewał wodę. mój 75 gpd napełnia 10l w 1,5 godziny także musisz to przemyśleć, osobiście kupiłem filtr najtańszy 75 gpd 3 stopniowy i jestem zadowolony, membrane i tak trzeba wymieniać a obudowa wszędzie jest podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...