Skocz do zawartości

Belka HDD-420


Saru
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powinieneś mieć problemu, o ile mieszkasz w miarę dużym mieście. Hurtownia elektryczna, powinna mieć takie na stanie, lub któryś ze sklepów internetowych.

 

A świetlówka to model PL-L 24W na gniazdo 2G11. Ewentualnie możesz mieć mały problem z doborem barwy. 840 (4000k) i 850(5000k) są popularne. 865(6500k) troszkę mniej.

 

Jeżeli nie orientujesz się w barwach, tu masz tabelę:

of2m.jpg

 

http://www.ecat.lighting.philips.pl/l/profesjonalne-zrodla-swiatla/niezintegrowane-swietlowki-kompaktowe/swietlowki-pl-l/master-pl-l-4-pinowe/927903208470_eu/

http://www.marketelektryczny.pl/przedluzacze-swietlowka-pl-l-24w8404p---philips-o_112_325.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Damilio. Z tego co widzę 865 idzie jeszcze dostać. Zastanawia mnie jeszcze sam sprzęt, czy elektronika się nie grzeje, nie buczy, albo co gorsza czy ta świetlówka nie jest już w nim zintegrowana (kto wie w końcu to chińszczyzna).

 

Do 25-30l (40x25x25 lub 40x25x30) była by dla mnie jak znalazł. Nie wiele droższa od Decolighta.

 

Nie wiem czy to jakaś nowość jest bo w całym internecie nie mogę znaleźć chociażby wzmianki na temat tej belki :/

Edytowane przez Saru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Tylko Aquael robi ludzi w wała, i nie daje możliwości wymiany świetlówki w "belkach" do krewetkariów. Na zdjęciu widać, że świetlówka jest osobno, więc zapewne jest do późniejszej wymiany. Elektronika będzie się grzać, w końcu to stara technologia T8. Na zapłonniku magnetycznym. Ale spokojnie. Aż tak źle nie będzie. Dużo ludzi odchodzi od T8, na rzecz T5. T5 są efektywniejsze, lepszy współczynnik oddawania barw, trochę droższe, lepszy strumień światła. A co do buczenia, będzie, ale za jakieś kilka lat, jak blaszki transformatora się przegrzeją :)

 

Zawsze jeżeli nie masz pewności, to napisz do sprzedawcy z zapytaniem o świetlówkę. Zintegrowana czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...