Skocz do zawartości

Dobranie pokarmu


sp1k3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem pokarmów dla moich rybek, przy zakupie ryb sprzedawca dał mi tylko Hikari Micro Pallets oraz Shrimp Cuisine dla Krewetek.

 

Obsada to 15x Razbora Klinowa i wspomniane 10x Krewetki Amano, w najbliższym czasie dojdzie również Bojownik.

 

Dużo czytałem, i wiem, że po jednym pokarmie dla gatunku to zdecydowanie za mało. Ale czytałem też, że można czasem zaszkodzić np. Dafnią i niektórzy jej nie polecają. Szczerze mam mętlik w głowie dlatego tutaj piszę. Wybrałem sobie kilka pokarmów na uzupełnienie do zakupu i chciałbym zapytać się co o tym sądzicie, czy to wystarczy, i nie zaszkodzi zwierzakom.

 

Tetra Delica Nature

http://allegro.pl/tetra-delica-nature-mix-250ml-bukowno-i3973968683.html

Podoba mi się ta mieszanka, wszystko w jednym

 

Do tego jeszcze Tetra Fresh Delica w żelu:

http://allegro.pl/tetra-fresh-delica-bloodworms-3g-ochotka-w-zelu-i3973968609.html

 

Głównym pokarmem były by oczywiście granulki, które już posiadam, a to chciałem kupić na uzupełnienie. Czy będzie to odpowiadać moim rybom i wystarczy?

Zastanawiałem się nad mrożonkami ale nie wiele znalazłem, na allegro są ale nie z jakichś znanych firm typu Tetra, Tropical i nie mam pojęcia. Możecie mi doradzić?

Proszę o pomoc, dziękuję i przepraszam jeśli było, ale szukam i mam mętlik. Mógłby mi ktoś ułożyć planik karmienia, co i kiedy ?

Edytowane przez sp1k3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie każdy akwarysta powinien mieć 4 rodzaje płatek, 2 rodzaje granulków i jakiś żywy/mrożony pokarm. Ja używam pokarmów tropicala, po jednym z każdego rodzaju:
- roślinny (bio-vit)
- proteinowy (tropical)
- ogólna mieszanka (super-vit)
- no i jakiś mięsny
Do tego 2 rodzaje tabletek dla krewetek, podawać najlepiej wieczorem.
Dodatkowo mrożony lub żywy pokarm, np. artemia, cyklop, larwy komara(tych w żelu nigdy nie używałem), oczlik.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdzie mogę kupić taki mrożony pokarm? Na allegro jest tego chyba mało albo szukać nie umiem, bo chyba tylko jedna firma jest?
Pewnie mało jest na allegro, bo któż by mrożonki wysyłkowo kupował? Najlepsze mrożonki są firmy Ichtio Tropic. Pozdrawiam. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...