Skocz do zawartości

[54l] Pierwszy baniaczek-obsada


nimforia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem i początkującym akwarystą.Niedawno kupiłam akwarium 60x30x30 -54 litry.Co prawda miałam w posiadaniu już wcześniej 25l,ale z własnej niewiedzy i dziecięcej głupoty trzymałam tam kilka neonów,gupiki i danio. :oops: 

W każdym razie postanowiłam się zapytać tym razem kogoś innego.Czy taka obsada nadawałaby się do 54?

 

-10 neonków inessa

-parka pielęgnic ramireza

-ok.6 krewetek Red Cherry

 

Proszę,poprawcie mnie,jeśli cokolwiek jest nie tak. Proponujcie swoje obsady;)

Za każdą pomoc będę wdzięczna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim cokolwiek wpuścisz i kupisz to musisz wiedzieć jakie masz podstawowe parametry wody - PH, GH, KH. Jak nie masz testów paskowych lub kropelkowych to zobacz na stronie wodociągów swojego miasta.

Jak będziesz wiedziała jaką wodą dysponujesz w kranie łatwiej będzie dobrać obsadę w późniejszym etapie. W akwarystyce pośpiech jest nie wskazany.

 

Poczytaj również o cyklu azotowym to bardzo ważne http://forum.superakwarium.pl/topic/6288-obieg-azotu-w-akwarium/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie możemy już powiedzieć, że NIE. 

Innesa i ramireza to bardzo częsta pomyłka. Innesa do ryba subtropikalna, najlepiej się czuje w temp. do 24*C, a ramireza od 25*C.

Masz piach na dnie? Ramirezy wymagają piachu.

Krewetki mogą stać się pokarmem dla pielęgniczek.

Aby dobrać obsadę tak jak napisał kolega na górze potrzebne są parametry wody. Testy kropelkowe są droższe, ale naprawdę opłaca się je kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem informacje że Neonki potrzebują temperatury od 22-26*, PH od 5-7,5, GH 5-20 Ramirezy od 24*-30* pH od 5-7, GH od 5-12.

Dlaczego jeżeli utrzymałby 25stopni, PH na poziomie 6,5-6,8 i GH na poziomie 8-9 nie zagrało by to. Pytam ponieważ sam myślałem nad taką obsadą do 54L lub do 112L jako następny zbiornik. Chyba że zakładacie problemy z utrzymaniem takich parametrów i jakiekolwiek wahania wyjdą poza granice normy któregoś z gatunków.

Z informacji wynika, że oba gatunki zamieszkują Amerykę Południową oraz wody płynące.

 

Może kolega spróbuje zamienić Neonki na Zwinniki Jarzeńce, ma wymagania zbliżone do Ramirezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...