Jump to content
Sign in to follow this  
jaro02V83

Brzanka brokatowa a brzanka zielona różnice

Recommended Posts

Witam mam pytanie. Prosiłbym doświadczonych akwarystów o wskazanie różnic wizualnych pomiędzy brzanką brokatową a zieloną. Po czym można na 100% stwierdzc że ta ryba to brzanka brokatowa a ta to brzanka zielona. Z tego co czytałem u różnych źródeł to podobno odcień płetw i odcień ciała ale czy tylko ?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam jaro02V83

Dziękuję bardzo za odpowiedź tak jak podesłałeś wg tych linków różnica jest wyraźna. Chciałbym abyś zobaczył ten link

i odpowiedział czy oprócz brzanki różowej jest tam brzanka brokatowa czy zielona ? Mam ten problem ponieważ w sklepie w którym dzisiej byłem też były takie brzanki i były opisane jako zielone a wg mnie i tych linków które podesłałęś to brzanka brokatowa. Proszę o konsultacje i odpowiedź Edited by jaro02V83

Są tu jedynie brzanki brokatowe i różowe (odmiana hodowlana,której bardzo nie lubię). Jako brzanki zielone określa się również brzanki mszyste czyli odmianę hodowlaną brzanki sumatrzańskiej:

http://rybyakwariowe.eu/galeria/ryby_brzanka_sumatrzanska/brzanka-sumatrzanska-ryba-akwariowa-brzanki-3.jpg

Nie wierz we wszystko co pisze w zoologicznym lub co mówią sprzedawcy, ponieważ najczęściej są tam randomowi ludzie nie mający dostatecznej wiedzy. Po za tym o wiele ciężej zdobyć dziką odmianę brzanki zielonej niż brzankę brokatową, więc nie ma jej tam w sklepie pewnie.

Pozdrawiam

Dzięki serdeczne kolego właśnie potwierdziłeś moje przypuszczenia. Właśnie po to zadałem to pytanie na forum bo z założenia jestem tak samo nastawiony do sprzedawców w sklepach zoologiczny jak napisałeś (liczy się tylko mamona).