Skocz do zawartości

Obsada do 84l


Tomcioshow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, chciałbym zapytać o wasze pomysły na obsadę do mojego baniaka. Dla przypomnienia dodam że, wymiary to 80x30x35, testy robione dzisiaj pokazały:

ph 7.6

gh 13

kh 8

Akwarium obsadzone:

Rotala okraglolistna

Cabomba

Mikrozium ozkrzydlone

Moczarka

Nurzaniec śrubowy

Gałęzatka

Ozdoby:

1x korzeń

1x kokos

3x średnie kamienie

Podłoże to piasek a pod nim ziemia ogrodowa.

Oświetlenie:

1x 18w - 6500K

1x 18w - 10000K

Akwarium ma półtora tygodnia, wiem że cykl azotowy się jeszcze nie skończył gdyż robiłem badania i muszę jeszcze poczekać z wpuszczeniem pierwszych mieszkańców ale chciałbym zacząć się rozglądać. Poprosił bym też o linki gdzie sam mógł bym poczytać o wymaganiach poszczególnych rybek. Dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi i zaangażowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Seriously Fish często są błędy jeśli chodzi o parametry wody, temperature. Możesz tam jednak poczytać gdzie jaka ryba występuje, i jaki trzeba jej zapewnić minimalny zbiornik. Najlepiej skupić się na danym obszarze, wtedy łatwo dobrać ryby które do siebie pasują

 

Oświetlenie masz bardzo mocne poza tym. A co powiesz na Tanganikę ?

Edytowane przez Bobix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na Seriously Fish często są błędy jeśli chodzi o parametry wody, temperature.

Podobnie jak na SA. Poza tym przeglądając różną literaturę akwarystyczną też można znaleźć różne rozbieżności co do parametrów wody.

Co do obsady to ja proponuję, biorąc pod uwagę te parametry wody np: niewielkie ryby z rodziny piękniczkowatych, a na dno stadko np: kirysków panda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może Danio Margaritatus, to są małe rybki więc możesz mieć ich troszkę więcej (może ze 20?) i do tego na dno tak jak radził splend daj kiryski panda, one też są mniejszymi spośród kirysków (mógłbyś dać z 8). Zakres pH obu gatunków to do 7,5 więc jesteś w górnej granicy już... ale mogło by to zadziałać :)

A tak poza tym to dosadź więcej roślin, jak szkoda Ci kasy to popatrz po lokalnych ogłoszeniach (btw. skąd jesteś??) - czasem ludzie oddają za darmo lub "za czekoladę" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że to bardzo ciekawe rybki, niestety muszę liczyć się jeszcze z moją narzeczoną która wręcz zakochała się w gupikach pawim oczku (jak stwierdziła są bardzo kolorowe). Myślałem o samych samcach (ponieważ nie chcę narybku), ale niewiem ile mógł bym ich wpuścić i czy można jeszcze coś do nich dodać.

Napewno trafia kiryski na dno a gupiki do góry. Co mógł bym dodać w środek i myślałem też o czymś do redukcji glonów.

Oczywiście wszelkie propozycje z obsadami mile widziane (nawet bez gupikow) zawsze można rozważyć inne pomysły. ;)

 

Zdecydowałem się na gupiki i kiryski panda na dno.

 

Teraz kolejne pytania:

1. Ile mógł bym dać gupików a ile kirysków

2. Czy jest jakas rybka która zapełniła by środek baniaka.

3. Czy mógł bym dodać krewetki a jeżeli tak to jakie, bo w tym temacie jestem totalnie zielony.

 

Edytowane przez Tomcioshow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobór obsady OK, prócz:

 

 

 

6x zmieniak plamisty

 

Zmienniaki podobnie jak Mieczyki wymagają akwa o długości 100cm. Poza tym ilościowo cała obsada jaką zaproponowałeś to 18 szt. Trochę za dużo tych rybek jak na teoretyczne 84 litry. A wiadomo że objętość netto wody w Twoim przypadku to 75L max po odliczeniu ozdób, podłoża itp.

 

Ja do takiego litrażu proponuje maksymalnie 15 sztuk i zamiast Zmienniaka coś innego na jego miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja na Twoim miejscu z gupików bym zrezygnował i dał zmienniaki plamiste , miałem je w 45 litrach bardzo fajne rybki tylko trzeba sie ujeździć po zoologicznych za różnymi kolorkami odmianami .Ja tak zrobiłem i miałem fajny mix z różnymi ogonami . I widziałem w tych rybkach takie zainteresowanie mą osobą haha Może jeszcze 2 ramirezy ale to już może być delikatne przerybienie .

 

Za kolejny post podbijający tematy, które nie są aktywne od dawien dawna, będą odpowiednie nagrody.

andy102

post-17002-0-42851600-1421005217_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...