Skocz do zawartości

Krewetki


sp1k3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zakładam nowy temat bo wspomniałem o karmieniu w złym dziale. Otóż nie potrafiłem sobie poradzić z karmieniem krewetek ponieważ zanim pokarm opadł dla nich na dno, zjadały je wszystko moje rasborki klinowe(żarłoki :D). Chciałem zapytać jakie są Wasze metody karmienia krewetek i ryb, które jedzą pokarm z dna?

 

Mapet mówił by karmić w nocy, ale u mnie sprawdza się to częściowo ( nie zawsze mogę w nocy karmić ryby gdyż śpię, nie widzę dokładnie krewetek, które jedzą itp.)

Ja osobiście wymyśliłem metodę, bo wiadomo potrzeba matką wynalazków. Z wężyka do np. spuszczania wody odciąłem jego kawałek na długość akwarium. No może trochę więcej, by wystawał ponad taflę wody. Wsypuję pokarm do tej rurki i w ten sposób spada on na dno a razbory go nie zjadają i trafia do krewetek. Zrobiłem im taki kanalik, izolację : ) Oczywiście wszystko robię ostrożnie by żadnemu ze zwierząt nic się nie stało. Co sądzicie o mojej technice? Może się komuś to przyda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też problemy z wyjadaniem pokarmu dla krewetek przez Neony Inessa http://forum.superakwarium.pl/topic/42119-karmienie-krwetek-a-ryby/

Teraz wszystko jest ok bo :

1. Nie mam Neonów, ich miejsce zastąpiły Rozborki Klinowe, które naprawdę rzadko zapuszczają się w rejony przydenne

2. Pokarm umieszczam pęsetą bezpośrednio na dnie

3. Krewecie dzielą się nim z Otoskami i Helenkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...