Jump to content

[80l] Planowana Tanganika


Larst
 Share

Recommended Posts

Cześć!

 

W najbliższym czasie planuję stworzyć 80l akwarium z biotopem jeziora Tanganika. Z początku planowałem CW, lecz nie mogę mieć filtra RO, a twardość kranówki u mnie kręci się w okolicach 20. W związku z tym że planowałem CW, to kupiłem dość ciekawy korzeń, który teraz będę musiał opchnąć, bo przecież nie wsadzę go do Tanganiki. A szkoda...

 

Z tego co czytałem to ryby z Tanganiki lubią nawet bardziej twardą wodę, więc tu nie będę miał problemu i nie będę musiał zbytnio ingerować w wodę. Dokupię do filtra grys koralowy, żeby ustabilizował pH i tą twardość.

 

Jednak moje pytanie dotyczy zupełnie czegoś innego. :) Czy te skały się nadają, czy może proponujecie inne: http://allegro.pl/aq...980921510.html? Drugie związane jest z obsadą, pewnie ryby i tak kupię później, bo akwa będzie dojrzewało, więc na resztę będę miał czas. Czytałem dość sporo o Muszlowcach Wielopręgich, Krótkich lub Wielookich oraz o Szczelinowcach Leleupa (Neolamprologus leleupi). Jakby to miało wyglądać, bo w tym momencie TANGANIKA to zupełnie nowa nazwa dla mnie, nie wiem jak hoduje się tam ryby i w jakich ilościach.

 

Kolejna sprawa to filtr. Podobno musi on być bardzo wydajny w TANGANICE, więc znalazłem te dwa i któryś z nich kupię, bo mam ciekawe ceny. :)http://allegro.pl/fi...3987808183.html i http://allegro.pl/filtr-wewnetrzny-fluval-u4-130-240l-1000l-h-3l-gwa-i3987808178.html. Który wybrać? :) Być może jeszcze byłaby możliwość zakupu kubła Tetratec EX400, ale raczej odpada, więc muszę wybrać coś z powyższych.

 

Miłego wieczora!

Pozdrawiam!

Larst

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...