Jump to content

Restart

Recommended Posts

Postanowiłam zrobić restart mojego akwarium. Woda była mętna I główną przyczyną tego stanu było to że na dno uzyłam grysu białego a na wierzch dałam żwirek. Żwirek wypłukałam dokładnie ale gryziku nie, myslałam, że nie trzeba skoro nie ma wyraźnej wskazówki na opakowaniu. Myliłam się. Po zalaniu zbiorniczka woda zrobiła się biała, filtr chodził całą noc I nic to nie dało. Dopiero podmiany zprawiły że woda stała się ładniejsza...trzy dn demu użyłam odmulacza po raz pierwszy i wzruszyłam podłoże tak, że woda znów zrobiła się biała i pływał w niej taki pyłek. Cztery rybki w ciagu nocy padły :( Kupiłam Bactosan ale to nic nie pomogło i po przemysleniu stwierdziłam, że to wina tego grysiku.

Spuściłam całą wodę. Rybki tymczasowo muszą mieszkać w wiadrze, maja tam filtr i grzałkę. Na początku chciałam dobrze wypłukac ten mój żwirek i gryzik ale jako że pod nim miałam ziemie ogrodową po paru razach zrezygnowałam i kupiłam nowy żwirek. Wypłukałam go dokładnie w ciepłej wodzie.

Zbiorniczek juz jest zalany. Woda jak narazie klarowna jak nigdy dotąd! :) Wlałam też uzdatniacza z Tropicalu..

Problem mam taki że nie mam drugiego filtra a do dojrzewania zbiornika jest mi potrzebny.

Nie mam tez co zrobić z rybkami na ten czas a jak zabiorę im filtr...:( To co robić? Może jutro wpuscic je do akwarium? W wiadrze tez maja wkońcu nie dojrzałą wodę..

Wnioskuję z Twojej wypowiedzi, że wcześniej też wpuściłaś ryby do niedojrzałego zbiornika a dopiero teraz się tym przejmujesz po restarcie? Jakie masz ryby, w jakiej ilości? Podaj wszystkie dane dotyczące akwarium. Na Twoim miejscu oddałbym ryby do sklepu. Potrzebujesz czasu na ustabilizowanie zbiornika, około 3-4 tygodnie. Poza tym poczytaj forum, zadaj pytania jak coś jest niejasne i dopasuj ryby i rośliny do warunków jakie będziesz mieć w akwarium. Celowo napisałem "będziesz mieć" bo w tej chwili nie masz żadnych warunków.

Edit: Właśnie się zorientowałem co do Twojej obsady z poprzednich postów. Oddaj te ryby i zrób wszystko od początku porządnie. Poczekaj aż akwarium dojrzeje, zbadaj parametry i wtedy dobierz obsadę.

Edited by ultra

Nie mam możliwosci oddania ryb, u nas nie przyjmują. Tak wczesniej z nie wiedzy też rybki zostały wpuszczone do akwarium nie dojrzałego. Akwarium miało by teraz dopiero 2 tyg.

Teraz mam takie rybki :

3 bojowniki, 7 neonków, 3 razbory i 4 kirysy.

Czytałam, ze dojrzewanie akwa na ziemi ogrodowej przebiega sprawniej?

Czytałam, ze dojrzewanie akwa na ziemi ogrodowej przebiega sprawniej

Jeżeli zamierzasz zrobić restart baniaczka i postawić na ziemi ogrodowej to polecam dokładnie przeczytać ten temat: http://forum.superakwarium.pl/topic/35041-ziemia-w-akwarium-czyli-strach-ma-wielkie-oczy/

Wszystko pięknie opisane. Ja skorzystałem i jest git :)

• Like 1