Skocz do zawartości

Jak zrobić wyspę z piasku na grysie bazaltowym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc, chciałbym powiększyć swoją obsadę o ryby denne np. kiryski lub jakieś pielęgnice. Wiem, że w takim przypadku potrzebny jest piasek jako podłoże ( w akwarium mam grys bazaltowy czarny), kupiłem już piasek kwarcowy jasny, zamierzam wydzielić trochę miejsca w akwarium na ten właśnie piasek, ale nie wiem czy po odessaniu grysu, wsypać piasek bezpośrednio w miejsce odessanego grysu, czy potrzebował będę jakieś wzmocnienia po bokach żeby piasek się nie mieszał i "nie rozchodził"? Proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz tę obsadę co w październiku ja bym już nic nie kombinował z dodatkową ilością rybek, ew. kiryski, ale z dośwaidczenia wiem, że wyspa i/lub odzielanie piasku od żwirku nie sprawdza się, gdyż każda denna rybka Ci przekopie dno i będziesz miał mieszankę. Jak chcesz koniecznie piasek to musisz wydzielić, np. zrobić ograniczenia z korzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyspa, jak dla mnie, to rozwiązanie tylko tymczasowe. Przecież żadna rybka nie będzie siedzieć w jednym miejscu akwarium, tylko dlatego, że jest tam piasek. Już lepiej zrobić restart i wymienić całe podłoże na piasek. Pomijam fakt, że ciężko jest otrzymać taką wyspę, a po drugie wygląda ona dość kiczowato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, nie masz szans utrzymać tego piasku w jednym miejscu, chyba że zrezygnujesz z ryb. 

Dam Ci przykład, do nowego akwa z pyszczakami w zeszłym tygodniu dosypywałem piachu (~15kg), po przepłukaniu, wsypałem je w jednym rogu tylko, bo tak było mi wygodnie, dosypałem w w/w rogu ponad połowę wysokości akwarium. Następnego dnia rano miałem już praktycznie cały piach rozprowadzony przez 11 pyszczaków, w 240 litrowym baniaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...