Jump to content

Przydatność Otosków i Kosiarek


 Share

Recommended Posts

Chciałbym się odwołać do waszego doświadczenia. Na ile przydają się w akwarium w/w ryby? Czy gdyby trzymać akwarium w zaciemnionym miejscu to jaka jest szansa, że nie obrośnie glonami bez tych stworzeń?

Ja gdybym się na nie zdecydował to tylko pod względem właśnie przydatności. Wizualnie nie podobają mi się...

Link to comment
Share on other sites

O to fajnie. Co do oświetlenia to sadzę, że nie przesadzę bo mam zwykłe świetlówki kupione razem z pokrywą (2 x 30W na 250l więc niewiele), a nie zamierzam póki co zmieniać. Nawożenia też w ogóle nie stosuję jak na razie.

I co najlepsze, pomimo takiej wydawałoby się 'biedy' to roślinki rosną w oczach, kabomby i moczarki jak burza (nawet bym już nie chciał aby szybciej rosły), żabienice nieco wolniej ale też bardzo fajnie.

Aż się zacząłem zastanawiać czy to producenci świetlówek/nawozów nie wymyślają wszelkich zasad typu "minimum 0.5W na 1l + fantazyjne nawozy". Być może innym roślinom by nie wystarczyło, ale tego na razie się nie dowiem z autopsji.

Link to comment
Share on other sites

tu nie chodzi o waty a lumeny. a poza tym nie masz jakichś wymagających roślinek ;-) co prawda kabombie z czasem może zacząć brakować żelaza i będzie bardziej przypominała łodygę niż roślinkę..

Link to comment
Share on other sites

wystarczy regularnie podmieniać wodę i ogólnie dbać o akwa a glonów nie będzie, nie musisz więc kupować tych rybek jeśli ci się nie podobają, osobiście mam 4 kosiarki i mimo, że nie są zachwycające wyglądem to bardzo sympatyczne stadne rybki

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...