Skocz do zawartości

[54 L ] W drodze do Azji


Lukasz125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich  :cool:  Chciałbym zaprezentować swój zbiornik który powstał listopadzie 2013 r.

Zbiornik 54l 60x30x30cm

Oświetlenie 15  W

Filtr Minikani 120 wkłady licząc od końca; gabka z starego filtra, 2 litry ceramiki, fabryczne gąbki

Grzałka 100W Aquael Comfort Zone

Podłoże: piasek do piaskownic firmy Sobex i torf

Flora: Nurzanieć, Hygrophila polysperma, Cryptokoryna 

Nawożenie brak

Fauna: Harem Prętnika karłowatego, 6 Razbor  Brigetta, 5 Otosków

 

Rośliny dochodzą do siebie po restarcie jakiś miesiąc temu pękła szyba od akwarium profilowanego i musiałem założyć nowy zbiornik już na szczęście prostokątny.

 

96d4b9656eeea9b6.jpg
db16149ef542e579.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy specjalnie po lewej stronie dałeś na samym przodzie takie wysokie rośliny? Ja bym wyciął cały przód po lewej stronie i dał coś niskiego na pierwszy plan. Światła wydaje się ciutkę mało, tym bardziej, że część jest zasłaniana przez rośliny (chyba, że to celowe zagranie :) ). Wyrzuciłbym kokosy (nienaturalnie wyglądają) a dał po prawej jakiś spory korzonek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Las z Nurzańca jest celowy żeby samiczki Prętnika miały gdzie się schować i takie było moje założenie dodatkowo zasłaniają filtr. Co do kokosów to są chwilowo żeby uwalniać garbniki a jestem w trakcie szukania korzeni na pierwszy plan które obsadzę mchem dla krewetek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni walczę z parametrami wody w akwarium, stosuje dolewki wody z armaty torfowej i demineralizowanej. Parametry na starcie Ph -7,8

Kh-16 , Gh -18. Po podmianach wody Ph- 7,6-7,4, Kh-6, Gh-16. Ale mierząc No2 wyszło mi 0,05 przed podmianą i po podmianie zastanawia mnie co powoduje wzrost NO2 skoro zawsze było 0. Podejrzewam że winne są rośliny które gubią liście po restarcie lub filtr do końca nie dojrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zamiast tej brzozy mógłbyś porozglądać się w sklepie za ładnie rozwidlonym red moorem, albo po prostu zostawić jeden rodzaj gałęzi. Następnie pociąć go wedle uznania ( standardowe rozwidlenie daje mało pola do popisu ) i ułożyć go na kształt litery "U" w centrum. Dodatkowo gdybyś z prawej strony dał na tył pod skosem nurzańca tak samo jak z lewej uzyskałbyś według mnie świetny efekt przy tym świetle no i prętnik też się pewnie ucieszy, wtedy kryptorynki na środek przed ów korzeń. Wyszłaby ładna Azja pomijając otoski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...