Skocz do zawartości

Zmiana obsady do 63 L


pawklu1473
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Z uwagi na problem z rybami opisany pod tym postem http://forum.superakwarium.pl/topic/43049-problem-z-rybkami/ bardzo proszę o pomoc z doborem ryb.W poście już dostałem pewne sugestie ale nie chcę mieć krewetek. Posiadam też 4 otoski które bardzo mi pomagają w czyszczeniu zbiornika z zielenic, mam dość mocne światło dlatego jestem z nich zadowolony. Proszę o pomoc i może już bez krytyki bo już mi się dostało :)

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dużo możliwości. Jeśli masz w miarę odpowiadające otoskom parametry- z popularnych rybek stadnych- ładnie się zaprezentuje neon zielony ( jest najmniejszy, to plus)...zresztą- przy kompletowaniu obsady pamiętam, że największą przyjemnością było dla mnie czytanie jak leci jakichś kompendiów akwarystycznych w internecie i przeglądanie wszelkich możliwych gatunków.

 

Przecież musi Ci się coś podobać - albo spodoba się przy lekturze.... i wtedy dopiero pod kątem jakiejś wymarzonej ryby - kompletuj resztę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie na początek duży plus za właściwe podejście do tematu.

Co do obsady to dobrze by było abyś znał parametry wody, a wtedy na pewno łatwiej byłoby dobrać właściwą obsadę. Myślę że łatwiej jest dobrać ryby do istniejących już parametrów wody, choćby tej którą masz w kranie, niż korygowac te parametry do wcześniej wybranej obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie na początek duży plus za właściwe podejście do tematu.

Co do obsady to dobrze by było abyś znał parametry wody, a wtedy na pewno łatwiej byłoby dobrać właściwą obsadę. Myślę że łatwiej jest dobrać ryby do istniejących już parametrów wody, choćby tej którą masz w kranie, niż korygowac te parametry do wcześniej wybranej obsady.

 

 

Ale przy małym akwarium minimalnie można pokombinować, żeby nagiąć trochę Kh, Gh....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy małym akwarium minimalnie można pokombinować, żeby nagiąć trochę Kh, Gh...

Oczywiście że można. Napisałem że lepiej dobrać ryby do już istniejących parametrów wody, aby właśnie nie trzeba było kompinować.

Co prawda może się zdażyć że parametry wody w kranie będą w znaczącym stopniu odbiegały od przeciętnej normy i wtedy takie " kompinowanie " może się okazać niezbędne aby je sprowadzić do właściwych wartości.

Przez to napisałem w poprzednim poście że dobrze by było znać parametry wody, a wtedy na pewno będzie łatwiej dobrać obsadę i może nie trzeba będzie kombinować wtedy z parametrami.

Edytowane przez splend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry są opisane w poście do którego się odnosi rozpoczęcie tematu.
Powtarzam wykaz parametrów, chyba, że nie o te chodzi to dajcie znać
5. Parametry wody
- Ph 7,5
- Gh 6
- Kh 7
- NO2 0
- NO3 25
Pomiar wykonany 2 dni po podmianie wody

 

 

Edit:

Proszę o pomoc w temacie powiedzmy, że macie taki baniak u siebie i chcecie kupić do niego ryby takie, które wam się będą podobać a i im będzie u ciebie dobrze:) pozdrawiam i dziękuję za ewentualne propozycje.

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.
/ Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie pomyliłeś się przy pomiarze GH. Przy pozostałych parametrach szczególnie przy KH 7 to to GH 6 jest dziwnie niskie.

Gdyby to GH wynosiło załóżmy 14, a nawet nieco więcej to mógłbyś spokojnie iść w stronę piękniczkowatych, a wtedy do gupików wystarczyło by dokupić kilka zmienniaków plamistych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie pomyliłeś się przy pomiarze GH. Przy pozostałych parametrach szczególnie przy KH 7 to to GH 6 jest dziwnie niskie.

Gdyby to GH wynosiło załóżmy 14, a nawet nieco więcej to mógłbyś spokojnie iść w stronę piękniczkowatych, a wtedy do gupików wystarczyło by dokupić kilka zmienniaków plamistych.

Wykonałem ponownie testy w celu weryfikacji, jest zmiana ale delikatna

- Ph 7,5

- Gh 6

- Kh 5

- NO2 0

- NO3 20

Pomiar wykonany 3 dni po podmianie wody, testy kropelkowe firma SERA

Może ktoś jeszcze się wypowie odnośnie propozycji "zdrowej" obsady takiego baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...