Jump to content

Eheim Pic-Up 2010 czy TETRA TEC IN 600 do 52l akwarium

Punx
 Share

Recommended Posts

Witam,

od ponad roku mam nietypowe 52l akwarium Hailea (gięte szkło) - dołączam fotki , początkowo wyposażone w filtr 400 z deszczownicą (w zestawie), następnie zamienione na filtr marki chińczyk 600-tka. Niestety filtr już dogorywa, od czyszczenia i wypinania koszyków połamały się zaczepy zatem należy zainwestować w coś lepszego. Przeglądając forum oraz oferty na allegro, najbardziej spodobały mi się:

1. TETRA TEC IN 600

2. Eheim Pic-Up 2010

Sporo osób chwali sobie zwłaszcza ten drugi, mnie niestety trochę przeraża jego rozmiar w stosunku do dość małego baniaka jakim dysponuję (przybliżone wymiary: 48x35x40 cm).

Proszę o sensowne opinie/propozycje, za/przeciw, dobrze aby nowy aby filtr spełniał następujące warunki:

1. cicha praca

2. regulacja mocy (aby nie było wirów)

3. czyszczenie nie częściej niż raz na 7-8 dni (obecnie czyszczę co 3 dni -> walczę z glonami)

4. brak rozprysków wody w górę (najlepiej możliwość kierowania strumienia przepływu w dwu płaszczyznach np. poprzez dodatkowe elementy)

Ewentualnie mogę dozbierać do budżetu i kupić coś droższego np. Fluval U2 o ile ma to jakikolwiek sens ?

A i jeszcze jedno już nie na temat, jeśli ktoś czuje się kompetentny w doradzeniu w tematyce roślin to proszę o info na PW (obecnie mam chyba nadmiar roślin w baniaku).

post-19971-0-10557100-1393682738_thumb.jpg

post-19971-0-85174800-1393682739_thumb.jpg