Skocz do zawartości

Gurami marmurkowe w 240L


marlowe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

40cm to w przypadku Twojego zbiornika aż 1/3 jego długości więc pomyśl nim coś napiszesz.
To jest duża różnica.

A, i przypominam, że długość to jedna z dwóch wartości, którymi powinieneś się kierować. Jeszcze dochodzi SZEROKOŚĆ zbiornika.
Oblicz sobie ile obecnie masz m2, a ile miałbyś przy 180x50cm dnie. Zauważ ile Twoje ryby tracą...

A, i takie odzywki zostaw dla swoich kolegów lub dla siebie samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiesz się dopiero co ma Pley na myśli jak zobaczysz te ryby w stadzie i w dużo większym akwarium.

Bocje w stadzie się ganiają, śpią razem, przepychają, jest co obserwować.

Do tego jeszcze wielkość... Nie zobaczysz do jakich rozmiarów może urosnąć bo nie ma do tego warunków i nie urośnie.

Organy będą rosły a jej ciało już nie. Tak samo inne ryby.

Jesteś arogantem...

Może zmienię temat i zadam Ci inne pytanie ile trwają Twoje spacery z Twoim ukochanym psem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO to żadne obrażanie. Jeśli autor tematu najlepiej wie jak powinna wyglądać obsada 240l akwarium i nie przyjmuje innych opinii to po co zakłada temat i pyta innych o zdanie?

Jeśli wie najlepiej i nie liczy się z doświadczeniami innych akwarystów niech robi co chce i nie zawraca nikomu głowy tego typu tematami.

 

Dostałby propozycję co do tych Gurami 1+2, a zacząłby się sprzeczać, że to nie jest 60l i że tutaj dołoży jeszcze z 10 bo je lubi, podobnie jak owczarki niemieckie i inne zwierzęta.

 

 

Otrzymał odpowiedzi, że przy obecnej obsadzie należałoby przed dołożeniem czegokolwiek coś "wyciągnąć" i olał je zupełnie. Po co więc zadawał pytanie?

Edytowane przez gregotsw
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było jedno ile Gurami, resztę to już jakaś Wasza fantastyka i pienienie się że ktoś nie skorzysta z Waszych mądrych rad. Owszem nie skorzystam, bo autorytetem w tej dziedzinie dla mnie jesteście żadnym bo Was zwyczajnie nie znam :)

Edytowane przez marlowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Owszem nie skorzystam, bo autorytetem w tej dziedzinie dla mnie jesteście żadnym


Dlaczego więc pytasz na forum o obsadę skoro nas nie znasz i nie jesteśmy dla Ciebie autorytetem?

Po to by potem wypiąć się i powiedzieć "rybka żyje, ma sie dobrze. Zrobie po swojemu" ?

Nie widzę sensu w zakładaniu tematu i pytaniu o obsadę w takim przypadku.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, lepiej posłuchać sprzedawcy w sklepie zoologiczny, mówimy mu dzień dobry więc go znamy. Co z tego, że wciśnie nam każdą rybę, do każdego akwarium :) Należy przecież słuchać tych którzy mówią to co nam pasuje... Typowe...

 

Jesteś najzwyklejszym POSIADACZEM akwarium, który "wie lepiej".

 

Rozmowa z takimi niestety nie ma nigdy sensu, wybierze i tak taką opcję która pasuje jemu, a nie jego podopiecznym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że temat można już zakończyć, bo dalsze podnoszenie ciśnienia nie ma sensu.

Właściwie wszystko zostało już powiedziane, odpowiednie rady (tak, krytyka to też pomoc) zostały udzielone.

 

Co Autor z tym zrobi? To już jego sumienie i nikt z nas nie uporządkuje za Niego obsady.

Myślę, że niniejszy temat można potraktować czysto edukacyjnie, jako "historię z morałem". Chyba każdy wie jakim...

 

Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...