Jump to content

Dziwna twardość wody w akwarium

khazad92
 Share

Recommended Posts

Cześć!

U mnie w robocie kolega zajmuje się akwarium. Na oko będzie miało ze 250l. Wcześniej nie używał testów do mierzenia parametrów wody. Jak zmierzyliśmy ostatnio parametry wody moim oczom ukazały się następujące wyniki:

pH 7

KH-2(!)

GH 20(!)

Jak zobaczyłem co wyszło to zgłupiałem.Nigdy jeszcze takich nie widziałem. KH trzeba by było podnieść ze względu na stabilność pH ale co zrobić z GH? .Czy takie wartości są bezpieczne? Jak zbić twardość ogólna nie ruszając KH? Czy są jakieś naturalne metody czy trzeba stosować destylat i mineralizator?

Z góry dzięki za pomoc.

P.S. Nie wiem czy dobrze trafiłem z działem. Gdyby jednak nie to proszę moderatorów o przeniesienie.

A jak to się ma do parametrów wody stosowanej do podmian?

Dobrze byłoby ustalić co wpływa na takie wysokie GH. Czy to wysoki poziom siarczanów czy może azotanów.

Jak wygląda sprawa podmian u kolegi? Może wystarczy zwiększenie ich częstotliwości, albo zastosowanie jakiejś konstrukcji "azotożernej" - jakiś filtr hydroponiczny.

Taka woda jest już w kranie w robocie. Przed podmiana Gh było trochę niższe- 18 stopni niemieckich a po podmianie skoczyło na 20. Wodę podmienia raz na 2 tygodnie. Filtr hydroponiczny odpada ze względu na "złośliwość" innych członków załogi. Najlepiej jakby nic nie wystawało poza akwarium.

Edited by khazad92