Skocz do zawartości

[60l] Roślinniak (profil)


arkosw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ramirezy będą zbierały z dna jedzenie ? Bo bojkowi się nie chciało...

arkosaw na litość, poczytaj o tych rybach, o ich wymaganiach, o ich zachowaniach. Ja z natury też nie jadam w piwnicy. bo jestem osobnikiem żerującym 2 piętra wyżej :icon_e_biggrin: .

 

Sorki arkosw za błąd w nazwie.

Edytowane przez andy102
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Zdjęć nie będę wstawiał, bo nie ma co- całe akwa w okrzemkach + zaczynają się sinice. Dzisiaj po poradzie Beńka :P zrobiłem podmiankę około 40% i przykrywam akwa ręcznikiem na 2 dni za 2 dni druga podmianka i jeszcze na 1-2 przyciemniam. Postanowiłem, że nie będę się bawił w każdą sól oddzielnie tylko kupię gotowy zestaw, bo i tak nie mam testów... I tutaj pytanie

Co to są za nawozy ?

http://allegro.pl/duzy-zestaw-3-x-nawoz-ei-3-xcsmb-fe13-gratis-i4109773021.html

http://allegro.pl/symfonia-50g-k2so4-25g-5g-fe13-kno3-mgso4-kh2po4-i4109773011.html

http://allegro.pl/nawoz-mikro-makro-sole-fe-ti-tania-wysylka-i4109772989.html

Kupić któryś z tych które wymieniłem wyżej ^ ? Czy kupić zwykły zestaw mikro makro ?

http://allegro.pl/zestaw-mikro-makro-blisko-100g-5-kulek-3-kapsulki-i4109744796.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat od deski do deski i moim zdaniem niestety nie traktujesz poważnie tego co robisz. Wiele z Twoich wyborów to zwykły przypadek albo "widzimisię". Radze Ci zastanowić się nad tematem bo nie tworzysz przyjaznego środowiska dla mieszkańców, a chyba o to w tej zabawie chodzi. 

Napisałem ten post nie dlatego że jestem uprzedzony albo mam coś przeciwko, napisałem go dlatego żebyś bardziej zastanawiał sie nad tym co robisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele z Twoich wyborów to zwykły przypadek albo "widzimisię".  

 

Sam nad tym myślałem i czytałem kilka razy cały temat. Już kiedyś zacząłem "spisywać" w mojej głowie wszystko po kolei. O nawozach napisałem, bo myślałem i doszedłem do wniosku, że i tak nie będę miał testów, więc można kupić gotowy zestaw, niż bawić się w każdy osobno. 

 

O zaciemnieniu napisał mi Beniek, który jest znany w wielu forach w dziedzinie glonów, więc postanowiłem mu zaufać ;)

 

Teraźniejsze plany to:

 

Wygrać walkę z glonami, zacząć hodowlę grindali i czekać aż rośliny się rozrosną. Następnie będę myślał o tym czy wpuszczać ryby, czy jeszcze poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mógłbym już wpuścić otoski ? Czy dalej czekać ? Rośliny ładnie rosną.   Ale od kilku dni widzę takie coś na szybach (zdjęcie) moim zdaniem są to rozdętki, ale nie jestem pewien. Dlaczego helenki ich nie jedzą ? Widziałem jak wychodziłem z domu 3 helenki były na piasku pod tymi kuleczkami. Ale więcej nie zobaczyłem, bo musiałem wychodzić :(

 

Zdjęcie: 

 

post-17118-0-58271000-1397221171_thumb.jpg

 

Aha i zmiany są takie, że teraz podaję nawóz mikro makro od reni, według zalecanej ilości tj. 3ml dziennie (wszystkiego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale super (żeby nie przeklinać) wcześniej miałem helenki ale nie udało mi się ich rozmnożyć. A czy można mieć plagę helenek? Skoro to są ich jajka to co one będą jadły ? Bo zatoczek nie widziałem od zakupu helenek...

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez arkosw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoje helenki od 4 miechów i też się rozmnożyły. Ślimaków im nie dorzucam żadnych. Radzą sobie jakoś jedząc to co ryby i krewecie :) Staram się im znaleźć jakieś ślimaki od kogoś ale nikt takowych nie ma :) Tylko teraz cierpliwie czekaj na wyklucie (ok. 4 tygodni) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dostał odemnie moczarke z rozdętkami, włożyl do akwa 10l bez grzalki filtra światła postawił na parapecie i rośliny babelkują a ślimaki się rozmnazaja. Włożyłbym rozdętki albo zatoczki, ale boję się, że będzie plaga. :(

 

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie jest 5 ale jajek jest więcej jak 10sztuk. A czy mógłbym założyć hodowle zatoczek w słoiku? Bo podobno można coś takiego zrobić.

 

Edit: Właśnie naliczyłem 19, ale napewno jest więcej. Tylko są 2 na szybie i nie wiem czy to rozdętki czy helenki :) ale się nie rusza od kilku dni więc to chyba helenek jajka...

Edytowane przez arkosw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą można wstawić zdjęcia.

 

Zmieniło się jedynie nawożenie, na razie nie podaję nic oprócz kno3. Ma to pomóc wygrać z sinicami.

 

Od tygodnia w akwa jest 4 neony innesa, z powodu restartu akwarium cioci... Ona jest jedną z tych osób które są "super akwarystami" i nikt nie musi im nic podpowiadać... Mówiłem, że ma za małe awka na skalary (50l) powiedziała, że są małe, a teraz zostało 4 neony 2 skalary i zbroik niebieski z zupy rybnej... Ale to nie temat o tym, neony są od tygodnia chyba mają dobrze, nie wiem nie umiem rybiego :D  W najbliższym czasie ich już nie będzie. 

 

Platka, zachorowała, albo staje się emerytką, bo jej płetwy stały się poszczępione, wogóle nigdzie nie pływa, tylko do karmienia. Ciągle przebywa w roślinach lub pod kamieniem, jest również dużo chudsza niż była dotychczas.

 

Zdjęcie

 

post-17118-0-50583000-1397846331_thumb.jpg

Ryb na zdjęciu nie widać, bo śpią za korzeniem.

Nie będę robił fotospamu, bo narazie nie mam się czym chwalić :D , ale akwa mi się już podoba :)

 

 

Aha i te rośliny, które są między heniem, a kamieniem z mchem, ich też nie będzie, tylko się ukorzenią, hoduje je dla kolegi.

post-17118-0-95813100-1397846127_thumb.jpg

Edytowane przez arkosw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...