Skocz do zawartości

[60l] Roślinniak (profil)


arkosw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Mam k+ w płynie od aqua art dawać ? (Do tej pory dawałem 1ml codziennie) bo zapomniałem spytać :/

Podawać. Przydało by się jaszcze jakieś Carbo.

 

A te wyżej pokazane zdjęcia mogłeś dać tu : http://forum.superakwarium.pl/topic/20637-te-strrraszne-akwariaczyli-bo%C5%BCe-chro%C5%84-rybki-przed-lud%C5%BAmi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkosw dlaczego tak Ci przeszkadzają te ślimaki? Są bardzo pożyteczne i nie wyglądają źle, kupując każde kolejne rośliny będą na nich slimaki i nic nie poradzisz. Biel tego piasku aż razi w oczy, jak zajdzie trochę syfkiem na pewno będzie lepiej dla ryb i nabierze uroku. Kupuj rośliny, bez obaw sprzedawcy potrafią zadbać żeby przyszły w dobrym stanie, moczarka jest zimnolubna i jak zacznie się rozpadać wyrzuć ją, i tak jest mało dekoracyjna ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rosliny są kupione "na szybko" aby wystartować akwarium i żeby troszkę ustabilizować parametry. Odpowiedziałeś mi na pytanie które miałem napisać:) że dlaczego z moczarki się liście sypią :D

 

Myślę, że użytkownik Sławek121 nie ma zatoczkek :) bo od niego kupu...

 

Przód akwa będzie jednak "czysty" (dla nunandy) bo dowiedziałem się, że pielegnice muszą mieć "gołe podłoże" i nie będzie henia tam gdzie miał być :) zresztą zobacze jak mi to wyjdzie.

 

Nunanda fajnie, że wróciłeś... :D

Edytowane przez arkosw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyłowiłem drugą rozdętke, była dużo młodsza od wcześniejszego osobnika. Moczarka już się rozpada u nabiera jasno brązowego koloru.

 

Mój kolega ma platki (dostał ode mnie) i hoduje je dla siebie, a nadmiar wyrzuca lub daje swojemu koledze który karmi nimi jakieś tam zwierzęta... W ziołem od niego jedną platke którą miał wyrzucić i wstawiłem żeby sprawdzić czy akwa się ustabilizowało. Trochę mi niej szkoda, ale i tak miała trafić do szamba. :( Jeśli przeżyje to może sobie jednego osobnika zostawię :)

 

Wata filtracyjna się zatkała i nie przepuszcza wody( gdy ustawiałem wszystko w akwarium wszelkie śmieci i trochę piasku wpadło) mogę filtr przepłukać ? Wystarczy wkłady mechaniczne bo biologiczne są czyściutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak się filtr płucze tylko się pytałem czy można :)

 

Wyłowiłem dzisiaj 3 malutkie rodetki, helenki będzie 4 myślę że na początek wystarczą ;) bo rozdetek jest tak mało, że nie mogę się ich dopatrzyć tamte 3 znalazłem po godzinnym wpatrywaniu się w szybę :P

 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to rośliny będę miał w przyszłym tygodniu. :3

Edytowane przez arkosw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W ziołem od niego jedną platke którą miał wyrzucić i wstawiłem żeby sprawdzić czy akwa się ustabilizowało

A jeżeli nie przeżyje, to weźmiesz następną? A może przerzucisz się na inny gatunek ryb "testerów"? Widzę, że powyższe posty o testach i parametrach wody nie zrobiły na Tobie żadnego wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że niedojrzałe akwarium to i tak lepszy los niż ścieki. Natomiast wode masz o tyle niepewną iż jest ona ze studni głębinowej przydomowej o ile dobrze pamiętam i bez testów ryby mogłeś odpuścić. Skoro jest już ta nieszczęsna platka to dosadzaj rośliny na bierząco, pistie wrzucaj na tafle i czekamy na rozwój wydarzeń. Skoro kolega ma akwa mogłeś wziąć choć część wody z jego akwarium o ile jest dojrzałe, przyspieszyłoby to dojrzewanie zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem bo ma zatoczki i bałem się, że jajka przyniosę :) Płatka ma się dobrze, pływa sobie między roślinami, teraz śpi więc jej nie podglądam ;) Jak narazie to odwdzięczyła mi się tylko odchodami :P

A studnia nie jest głębinowa bo ma tylko 15betonów (ok.13 metrów) woda z niej płynie czysta jak łza. Bałbym się tylko o zawartość metalu (ja się na tym nie znam, ale myślę, że jak rury są metalowe, to w wodzie przybywa metalu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na moje zbiorniki czy są dla ciebie wystarczająco "dekoracyjne" i sam sobie odpowiedz czy bimbrownia jest niezbędna. Na pewno bimbrownia jest pomocna przy starcie ale ze swojego doswiadczenia wiem że na dłuższą metę jet męcząca. No i teraz zmartwie Cie ale zostaw akwarium w spokoju i daj mu dojrzeć, rośliny bardziej wymagające dosadzisz za 2-3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam z nimi teraz zrobić ? :'( rośliny wszystkie już kupione... Ps. nie będą takie jak są na 1 poście, zresztą sami wiece bo będą te pielęgniczki a one muszą mieć piasek...

Oglądam twoje akwaria i bardzo ładne masz ;) na razie będzie bez bimbru, ale w przyszłości można spróbować.

Muszę wszystkie posadzic, bo co z nimi zrobie, przecież w misce 2 tygodnie nie będą leżeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja :D Roślinki posadzone 2 godziny przed zrobieniem zdjęć. Podpiszcie mi proszę nazwy, bo Sławek zrobił mi niespodziankę wysyłając kulki gt i dodatkowe rośliny :) Niektóre wiem, ale lepiej by było gdyby ktoś mi wszystkie nazwał. Byłbym wdzięczny. 

 

Płatka ma się dobrze. Tylko śpi na dnie, czy to normalne ?

 

Zdjęcia jakość zdjęć nie jest najlepsza, bo robione są telefonem :(

 

Ślimaczki:

post-17118-0-84671600-1394216183_thumb.jpg

post-17118-0-32684800-1394216217_thumb.jpg

post-17118-0-38745500-1394216246_thumb.jpg

Rośliny:

post-17118-0-02980100-1394215958_thumb.jpg

post-17118-0-13346900-1394215995_thumb.jpg

post-17118-0-03445000-1394216026_thumb.jpg

post-17118-0-32094600-1394216057_thumb.jpg

post-17118-0-10162400-1394216087_thumb.jpg

post-17118-0-23481200-1394216147_thumb.jpg

Całość:

post-17118-0-74945800-1394216280_thumb.jpg

 

I w które miejsca wepchnąć kulki  gliniano-torfowe ? Jutro z samego rana robię zacier i wpinam bimber.

Edytowane przez arkosw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu od góry nurzaniec,na czwartym chyba rotala, na szóstym żabienica jaguar,a trawniczek na piątym to najprawdopodobniej to Lileopsis brazylijski ale jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi :P Kulki w podłoże blisko korzeni roślin.Wydaje mi się że ten trawnik posadziłeś  za gęsto ;-)

Edytowane przez Deadmau5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja :P Jeśli ktoś w ogóle to ogląda...

 

Posadziłem małego henia i pogostemony helferi. "pozbyłem" się jednej z roślin 3 planowych, jeszcze komuś muszę oddać bacope, może ją zostawie... Zobaczy się :D

 

Zdjęcia:

 

post-17118-0-68805300-1394649429_thumb.jpg

 

"Profesjonalnie" :P posadzony heniek...

 

post-17118-0-35162300-1394649464_thumb.jpg

 

I "pomarańczka", ja nie jestem "nazywaczem", ale siostrzeniec tak powiedział i mi wpadło w głowę :D

 

post-17118-0-09657100-1394649491_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A po kiego" :P Jak zarośnie to nie będzie widoczna ;) Najbardziej czekam na henia którego dzisiaj posadziłem, rośliny jak je włożę do akwa to po 2-3 dniach składają się prawie równo z oświetleniem :D

 

Jeszcze wkurza mnie to co2 bo bąbelki są w całym akwa i wygląda jakby śmieci pływały, ale + jest taki, że lepiej się rozpuszcza :)

Edytowane przez arkosw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...