Skocz do zawartości

[60l] Roślinniak (profil)


arkosw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę Ci nic wmawiał nie jestem tu po to aby się kłócić, ale jest mnóstwo osób które mają najróżniejsze ryby w akwa a nie znają parametrów i ryby się dobrze trzymają...

 

Lubią akwaria dobrze obsadzone gęstymi kępami roślin (może się jednak zdarzyć, że będą rozgrzebywały podłoże), z licznymi kryjówkami wśród korzeni czy kamieni, z wolnymi przestrzeniami do pływania. Powinniśmy im zapewnić podłoże z piasku oraz pływające rośliny.

 

Moje akwarium będzie spełniało te wymogi, tekst znaleziony w internecie.

Edytowane przez arkosw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę Ci nic wmawiał nie jestem tu po to aby się kłócić, ale jest mnóstwo osób które mają najróżniejsze ryby w akwa a nie znają parametrów i ryby się dobrze trzymają...

Zdefiniuj dobrze. Jak ktoś wsadzi człowieka do pomieszczenia 3x3 metry na miesiąc to pozornie z zewnątrz też by się mogło wydawać, że jest zdrowy.

Edytowane przez Bobix
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło będzie stłumione dużą ilością pistji i innych roślin pływających +nurzaniec który się "położy". A podłoże naprawdę musi być takie drobne jak mąka? Oglądałem mnóstwo akwariów i chyba są niedoświadczeni akwarystyści skoro mają piasek(taki grubszy0,3-2mm) i hodują ramirezy czy kirysy...

 

Możesz dać link np. Allegro z "prawdziwym piaskiem" ? Bo tak szukam i nie mogę znaleść.

Czyli tutaj -

Nie powinno być ramirez?

Edytowane przez arkosw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być, zbiornik jeśli chodzi o przygotowanie dla ryb jest fatalny, jak widzę ładnie zadbali o to żeby ramirezy nie miały ani centymetra wolnego podłoża. Już nie wspominając o neonach.

 

PW Ci wysłałem

 

Ps. Wybacz za ten piach, źle doczytałem i myślałem że to jest 3 mm :P

Edytowane przez Bobix
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz jednak chociaż to PH- nawet tym testem zoolka. Chociaż polecam oczywiście JBL.
Jeżeli CI się podobają ramirezy, to litraż będzie mimo wszystko odpowiedni. Zacznij od tego, ze kupisz jakiś korzeń i zrobisz naturalne granice rewirów oraz schronienie dla ryb. Następnie łupinki kokosa (max 2) daj gdzieś z tyłu, żeby była kryjówka, a nie dla pokazu.
 Pistia/Limnobium na powierzchnie też będzie dobrym rozwiązaniem. Najważniejsze jest to, żeby nie było tak pusto. 

Oczywiście, ja zachęcam do robienia zbiorników obrazujących naturalne ich środowisko, ale jak już się upierasz przy takim mieszańcu, to chociaż zrób to porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dzień nowy problem...

 

Przesadzając rośliny jak radził mi pewien użytkownik (nie pamiętam kto :P chyba Andy102 ), przesadziłem je na środek akwarium.

 

Nawet malutka gródka nie wydostała się do wody, ale zobaczyłem takie coś:

 

post-17118-0-75517700-1393598036_thumb.jpg

 

post-17118-0-69842200-1393598064_thumb.jpg

 

post-17118-0-24895700-1393598098_thumb.jpg

 

Nie jest to zatoczek, ma ok. 0,4cm dł. (soróbka) jest czarny w białe kropki.

 

Zauważyłem jednego, więc go usunąłem, będzie ich więcej ? jak się ich pozbyć ? 

Żeby nie było tak, że muszę od nowa zakładać akwarium... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem mnóstwo zatoczek i 3 helenki nie dały rady :( Oczywiście pomagałem helenkom bo sam wyławiałem wszystkie które widziałem, ale i tak się mnożyły. Czy gdybym wyciągnął rośliny i zostawił akwa z samym piaskiem wodą grzałką i filtrem to by się nie mnożyły ? chodzi o to, że nie dałem siatki między piasek a ziemie ogrodową i nie chcę tego mieszać, bo boję się, że tego nie oddzielę. 

 

Czy gdy nie będzie roślin to nie będą się mnożyły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz jeszcze plagi (w sensie że nie wszystko oblazło ślimakami) to helenki powinny dać radę kontrolować sytuację. Jest też druga opcja - dopóki nie masz obsady, podobno taki specyfik jak no-planaria działa skutecznie na ślimaki (tylko musiałbyś wyłowić helenki, jeśli masz je w akwarium). Nie wiem jak on działa, czy zabija tylko ślimaki, czy też ich jaja też (pewnie taka kuracja musiała by być długoterminowa, tak aby już złożone jaja się wykluły i zdechły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakąś chemie dopóki ryb nie ma ? Mogę poczekać od nowa aż się bakterie zasiedlą. Chodzi o to, że zanim posadzę nowe rośliny, żebym był pewny, że żadnego nie ma :)

 

Podobno siarczan miedzi jest najskuteczniejszy?

Edytowane przez arkosw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poco tam lać cokolwiek na ślimaczka ;p Nie rozumiem dlaczego się martwisz arkosw, takie zwierze to zawsze urozmaicenie fauny. Nie rozmnażają się aż tak szybko jak zatoczki ;p Jak się tak bardzo przejmujesz nimi to wpuść helenki, zbiją ich liczbę do 0. Tylko dopóki są takie stworzenia w baniaku to nie dbaj zbytnio o dietę helenek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie znalazłem tylko jednego, ale dorosłego i mógł znieść jaja... nie chcę mieć znowu plagi...

Będzie ich tyle co zatoczek? Wolę teraz wlać chemię i poczekać od nowa ten tydzień niż później się z nimi denerwować.

 

Ps. Jadę później do rodziny, jest tam akwa 50l zobaczycie jakie tam są ryby, bardzo mi ich szkoda, ale "mądrzejszych nie przegadasz" mówię za każdym razem, meczycie ryby, ale oni są profesjoni akwarysci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja rzuciłem jedzenie żeby zaczęło pleśnieć i żeby bakterie miały jedzonko... Mam wyciągać te płatki pokarmu?
Mam k+ w płynie od aqua art dawać ? (Do tej pory dawałem 1ml codziennie) bo zapomniałem spytać :/

post-17118-0-54067400-1393614505_thumb.jpg

post-17118-0-30235400-1393614540_thumb.jpg

post-17118-0-84865100-1393614577_thumb.jpg

post-17118-0-19759600-1393614618_thumb.jpg

post-17118-0-45761300-1393614637_thumb.jpg

Edytowane przez arkosw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...