Jump to content

60l Ogólne i prośba.

ultra
 Share

Recommended Posts

Witam

Przedstawiam swoje akwarium:

60x30x35

Filtr Kaskadowy Hagen AquaClear 30

Grzałka Aquael

Oświetlenie 2x15W 10000k + 6500k

Podłoże piasek

Flora

Anubias

Cryptocoryne wendtii

Mech jawajski

Żabienica sp. tropica

Żabienica bleheri

Rotala rotundifolia

Limnophila sessiflora

Microsorium pteropus

Lilaeopsis brasilensis

Vallisineria torta

Fauna

Danio perłowy - 10 szt

Anentome helena - 2 szt

Krewetka amano - 2 szt

Dodatki

Łupina kokosa

Liście migdałecznika morskiego

Szyszki olchy

Korzeń

Parametry wody

PH - 7,2

KH - 4

GH - 7

NO2 - 0

NO3- 10

Temperatura - 25*C

d37760a05420.jpg

fe7e2496e24a.jpg

886fbc4642ad.jpg

2037107aae2f.jpg

4dcf04eea477.jpg

Teraz prośba o pomoc, uparłem się na pielęgniczki borelli, ale nie wiem czy PH nie jest za wysokie. Może ktoś podrzuci pomysł na uzupełnienie obsady dla Danio perłowych.

Wszelkie sugestie zmian, oceny i krytyka mile widziane.

P.S. Przepraszam za jakość zdjęć, robione telefonem, więc nie mogłem dobrze wyostrzyć i dopasować balansu bieli.

Pozdrawiam

• 2 weeks later...

Ten korzeń w istocie składa się z dwóch części, żabienica przysłania miejsce, w którym jeden do drugiego przylega i faktycznie wygląda jakby był całością ;) PH po podmianach z RO, podawaniem carbo, szyszkami olchy i liśćmi ketapangu spadło do 6,8, więc chyba będą parasolki czyt. borelli :) A piasek jest dzięki temu, że ktoś mnie na forum kiedyś uświadomił, gdy ramirezy trzymałem na żwirku. Wiem wstyd :P

A piasek jest dzięki temu, że ktoś mnie na forum kiedyś uświadomił, gdy ramirezy trzymałem na żwirku. Wiem wstyd :P

Każdy z nas od czegoś zaczynał ;)

Zdobywanie wiedzy i poprawianie warunków życia podopiecznym jest jak najbardziej godne pochwały.

Przedwczoraj dołączyły do mojego akwarium Apistogramma borelli. Znajomy mojego szwagra przywiózł je sobie z warszawskiego diskusa miesiąc temu i po kwarantannie rozmyślił się, więc odkupiłem je za piwo :) Te jego borelli widziałem gdy je przywiózł w zbiorniku kwarantannowym i wtedy chciałem takie mieć, jeszcze nie wiedziałem, że będę miał dokładnie te ;) A oto co robią dzisiaj na filmie, jakość słaba, ale w 2:22min widać buziaki :D

https://www.youtube.com/watch?v=v0r13usezKM

Oficjalnie zatem witam w zacnym gronie posiadaczy borellek :) Nie jest nas tu aż tak wielu więc tym bardziej witam :)

Ładną masz tą parkę (osobiście jestem zafascynowany tą odmianą OPAL, dużo bardziej mi się podoba niż tradycyjna). A te zachowanie które tu możesz obserwować jest ciekawe, moje się tak nie zachowują (no chyba że dwa samce jak się "biją" to tak wygląda chociaż i wtedy jakoś mniej agresywnie :P ).

Zaloty u borelli są bardzo ciekawe, wczoraj w ten sposób zachowywały się przez cały dzień, zobaczymy czy z tych zalotów dojdzie do tarła. Będę bacznie obserwował co się będzie działo. Jeżeli chodzi o odmianę Opal, to mi też się podoba, właściwie na równi z odmianą "zwykłą". Miałem okazje odkupić te i jestem zadowolony. Zwłaszcza samica pięknie się wybarwiła na miodowy kolor przy tych zalotach :) Samiec w ciemniejszych rejonach akwarium pięknie błyszczy na niebiesko, turkusowo. Piękne ryby.

To nie są zaloty tylko walka.

To by wyjaśniało dlaczego dzisiaj pływają wokół kokosa i w środku pyskami czyszczą dno. Pewnie sobie ring przygotowują na 12 rund boksu :P

Edit: Dodam zdjęcie tego zbója, bo akurat się fajnie ustawił.

6b17442242c0.jpg

Edited by ultra