Skocz do zawartości

Glonojady


Matthew19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to zbrojniki niebieskie to mogły zaatakować inne ryby i tak się zdarza jeśli są trzymane w nieprawidłowych warunkach. Nie mniej jednak w tym wypadku wydaje mi się, że przyczyną jest coś innego, opisz zbiornik. Ryby mogły zdechnąć z całkowicie innego powodu, a później coś je zjadło alb po prostu ciała się gdzieś zawieruszyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem neonki zostały zjedzone przez skalary lub co bardziej prawdopodobne umarły ze stresu, gdyż było ich za mało, ponieważ to ryba ławicowa i powinno być ich co najmniej 10 sztuk. A glonojad posprzątał zwłoki.


Sorka że napisałem to znowu - mały problem z kompem miałem, myślałem że się nie dodało. :razz:

 

 

A ja proponuję zacząć stosować się do punktu regulaminu mówiącego o poprawnej pisowni. /ahr/

Edytowane przez ahr
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kirysów podłoże się nie nadaje, to kwestia czasu kiedy poranią wąsy i zdechną.

Dla skalara akwarium jest za małe. Możesz myśleć, że tak nie jest bo skalar jest nieduży no i taki pozostanie, w nieodpowiednim akwarium ryby karłowacieją, czyli przestają rosnąć na zewnątrz, ale ich organy wewnętrzne dalej rosną. Prowadzi to do tego, że ryba "przestaje się mieścić we własnej skórze" i umiera w długotrwałych, potwornych męczarniach.

Masz też ryby o odmiennych wymaganiach co do chemii wody więc nie ma możliwości na połączenie ich w jednym akwarium, z tym, że nie znając parametrów wody nie wiadomo, które się nadają, a które nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tym moim akwarium wg was jest nie tak ?  ? Co mam zrobić z rybkami które mam od dawna a w sklepie ich nie chca ....  Woda nie wyparowała poprostu jest na wysokości deszczownicy z filtra zewnetrznego i dlatego jest tak mniej. Chce ktoś kupić rybki może ? Ja wtedy kupiłbym nowe takie  jak powinno siekupic... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo kolego ... Dużo by tu pisać , bo prawie wszystko jest nie tak . Ryby oddaj do sklepu , przyją bo to dla nich zarobek . Ja bym zaczął od

 

- poczytania o starcie akwarium

- kupna testów wody (10-15 zł)

- kupna większej ilości roślin

 

Jak chcesz napisz na priv , mam czas pomoge .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...