Skocz do zawartości

obsada do 46l blackwater


piotrekwro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , zakladam male akwarium dekoracyjne fluval edge 46l , mam w nim piach, szyszki olchy , liscie debu, liscie ketapangu, korzenie , filtr i oswietlenie standardowe z zestawu. Moje pytanie jaka obsade byscie polecili do takiego zbiorniczka? Przepraszam za znaki poprawie jak skonfiguruje klawiature ( nowy laptop) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie ameryka , nie bardzo się znam na tamtejszych wodach.....parametrów jeszcze nie mierzę bo akwa zalane dopiero w niedziele wodą z innego akwarium malawi ( ph ok 8) ale mam liście, szyszki i korzenie więc mam nadzieje 

że ph się szybko zbije ( co myślicie o torfie do filterka). Napewno muszą to być małe rybki , myślałem wstępnie o parce ramirezów i może 4/5 Carnegiella strigata ( nie znam polskiej nazwy). Co wy na to ?

Edytowane przez piotrekwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwasiur i to mocny. PH 5.0 wskazane :). przy Coccina przykładowo :).

Wystrój podobny + możesz dodać jakieś mikrozorium jak Ci sie podoba :).

EDIT: Tak wyglądał mój baniak dla Betta coccina

http://forum.superakwarium.pl/topic/40940-20l-betta-coccina/

Edytowane przez Pley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy z których wód :D Często żyją gatunki Betta i Sphaerichthys w mocnych kwasach tak jak Pley napisał  :). Ogólnie to najczęściej jest mnóstwo liści, badyle, i często dużo zwartek. Ale mimo że się mówi ogólnie na ten biotop BW, to często te wody w naturze się dużo od siebie różnią

Wysłałem Ci na PW jak przykładowo wygląda teren zamieszkania takich ryb :P

Edytowane przez Bobix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za pomoc trochę mi to naświetliło sytuację :) , jeśli jednak chciałbym ta Amerykę to co mógłbym w ogóle wpuścić ? neony, bystrzyki, kiryski??

A co do gurami jak kolega pisał ...to jakie dokładniej ?

 

Popracuj nad tą klawiaturą. /ahr/

Edytowane przez ahr
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekolady są za duże na to akwarium bo to ryby do trzymania w grupie.

osphro by były ok ;p Ale jeśli w tym baniaku ma coś jeszcze być to rzeczywiście za mało miejsca dla nich

E: Sorry, popatrzyłem jak ten baniak wygląda na zdjęciach i ma słabe wymiary na te ryby jednak :D

Edytowane przez Bobix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bettasy czy guramiowate, które budują gniazda to ten zbiornik średnio się moim zdaniem nadaje, jest zamknięty z góry szybą tak żeby można było nalać wody powyżej poziomu wysokości szyby przez co po dodaniu jakiejkolwiek roślinności pływającej potrzebnej tym rybom nie zostaje praktycznie wcale miejsca wolnego na powierzchni, a jakoś powietrze pobierać muszą :P No chyba, że nie będziesz nalewać wody do full, ale wtedy ta górna szyba w ogóle nie ma sensu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bettasy czy guramiowate, które budują gniazda to ten zbiornik średnio się moim zdaniem nadaje, jest zamknięty z góry szybą tak żeby można było nalać wody powyżej poziomu wysokości szyby przez co po dodaniu jakiejkolwiek roślinności pływającej potrzebnej tym rybom nie zostaje praktycznie wcale miejsca wolnego na powierzchni, a jakoś powietrze pobierać muszą :P No chyba, że nie będziesz nalewać wody do full, ale wtedy ta górna szyba w ogóle nie ma sensu :P

To co jest ważniejsze górna szyba czy ryby ? :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że się zrobił mały problem ;-) wolałbym aby woda była dolana do pełna bo po to brałem taki zbiornik, podoba mi się( tak dizajnersko;-)) , nie ma jakiejś pewnej standardowej obsady do takiego litrażu?

Edytowane przez piotrekwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jest ważniejsze górna szyba czy ryby ? :P

Pytanie oczywiście uznam za retoryczne... :D Wspomniałem o tym bo skoro autor tematu ma takie akwarium to pewnie nie przez przypadek, co zresztą potwierdził post wyżej :P 

Żeby spamu nie było to o standardowych obsadach możesz poczytać w tematach:

http://forum.superakwarium.pl/topic/10894-przyk%C5%82adowi-mieszka%C5%84cy-akwarium-ok-20-35l/

http://forum.superakwarium.pl/topic/3984-przyk%C5%82adowi-mieszka%C5%84cy-akwarium-ok-60l/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko więc nadal nic konkretnego i pasującego do tego zbiornika nie wybraliście oprócz "bojownikow". No cóż wywale piach,korzenie,gałezie,szyszki itd i zainstaluje sztuczne roślinki, kilka kolorowych mostków i wpuszcze gupiki . LOL.

Edytowane przez piotrekwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada się spokojnie też coś z małych razborek (Boraras), o których już Pley wspominał. Zakładając akwarium najlepiej jest się pierw zorientować co by się chciało trzymać bo wtedy masz jakiś wybór bo tego typu zbiornik to głównie pod betty lub jakaś totalna drobnica, ale widzę, że tym nie jesteś zainteresowany.

Ewentualnie mógłbyś pójść też w jakieś proporce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...