Skocz do zawartości

Gupiki zjadły krewetki ...


włóczykij
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Posiadam akwarium około 55l 60x40x30 w którym mam 8 neonów, 12 gupików. Dzisiaj dokupiłem 10 krewetek red chery z których po kilku godzinach ostało się może 3 sztuki... Agresywne były jedynie samice. Zdziwiłem się bardzo bo wszędzie gdzie czytałem o tych krewetkach to było napisane, że mogą być razem z gupikami, a sprzedawca mówił aby dla świętego spokoju nakarmić ryby przed wpuszczeniem a krewetki wpuścić po drugiej stronie. 

 

Bardzo chcę mieć krewetki więc postanowiłem, że pozbędę się gupików ale chciałbym jakieś inne ryby... Tylko jakie ? Co proponujecie i w jakiej ilości ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja miałem najpierw krewetki później gupiki zwykłe i duże krewetki żyły ok., ale młodych na 200 sztuk uchowało się może 10.

Gupik spokojnie możne zaatakować krewetkę, w tej chwili mam z yellowami endlery i żadnego potomstwa.

Moja opinia jest taka, że jeżeli krewetki zakupione miały ok. 1,5 cm to spokojnie stały się karmówką gupików, choć być może się schowały gdzieś. 

Edytowane przez georobert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre krewetki były naprawdę małe... 3 chyba największe zostały. Są za filtrem schowane więc nie mogły być wciągnięte przez filtr a poza tym filtr "wciąga" przez gąbkę i nie jest to możliwe aby mogły być wessane. Gość miał ich mnóstwo i mówił, ze są z jego hodowli. 

 

Nie widziałem na własne oczy jak zostaje zjedzona jakaś krewetka ale widziałem jak gupik zaczepia krewetkę która szybko ucieka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm może krewetki dalej są tylko że pochowane gdzieś w roślinach tymbardziej że sa małe to może ciężko je zobaczyć . Jeśli gupiki zjadły krewetki i chcesz mieć inne ryby to microrasbora galaxy jest bardzo ładna i może żyć z krewetkami jest mala więc nie zje krewetek . To moja opinia ( nie jestem bardzo doświadczony )

 

Dbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest tak źle .. wczoraj naliczyłem 6 krewetek, które wyszły podczas karmienia, gdy ryby były przy tafli wody. 

Ale nadal obserwuję "agresję" samic gupików - gdy samica zobaczy krewetkę, która wyszła z kryjówki to od razu ją atakuje i krewetka się chowa ... chyba nie tak to powinno wyglądać ? Przecież krewetka nie może normalnie funkcjonować... Z czego wynika taka agresja ?  Mam zły stosunek samic do samców bo wychodzi 5 samic do 7 samców. Czy to dlatego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie samice wcinają wszystko, co tylko można zjeść, a przy tym odganiają samce. Zjedzą nawet namoczone tabsy ze spiruliną dla zbrojników i odganiają mojego glonka od jedzenia, mimo, że jest on o raz większy od nich. Małe ślimaki też by pewnie zjadły, ale chyba im skorupka nie smakuje, bo wypluwają... Możliwe, że porobiły spustoszenie w krewetkach, u mnie tylko taka 6-cio centymetrowa filtrująca wychodzi na żer w trakcie gupiczej aktywności, ta mniejsza siedzi w kokosie i ani jej się śni go opuszczać... Zresztą, ja mam nawet problem z wpuszczeniem podrośniętych gupiczków (takich 3/4 wielkości samic), bo je też biorą za pływające żarcie i gonią po akwa jak dzikie - i nie pomaga karmienie przed osiedlaniem nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...