Skocz do zawartości

Sklep zoologiczny?


KILEROW2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc.Mieszkam w małym mieście i jest jeden sklep zoologiczny.Frustruje mnie to:

Proszę o glonojada,dostaje zbrojnika lamparciego,wszystkie rośliny mi padają ale jak kolega likwidował 

akwarium dostałem kilka i rosną.Kupuje prętniki dostaje trzy samce.Co mam robić do porządnego sklepu mam chyba 50 km.Poradźcie gdzie kupić ryby,rośliny w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie jestem przekonany do sklepów, myślę, że lepiej jest znaleźć jakiegoś hodowcę w okolicy, który ma interesujące nas gatunki i kupić u niego. Kupując u hodowcy bierzesz ryby, które już jakiś czas siedzą w danym zbiorniku, a w sklepach masz ryby, które pierw znalazły się w hurtowni, później dopiero w sklepie. To wszystko w połączeniu z niedbalstwem sprzedających prowadzi do tego, że bardzo łatwo przytargać sobie jakąś chorobę. Hodowców możesz szukać np. na allegro filtrując wyniki po regionie. Zawsze można też kupić ryby na necie i wysłać je PKP/PKS, ale większość sprzedawców prowadzi wysyłkę od wartości sprzedaży powyżej 100 zł.

Co do roślin to śmiało zamawiaj na necie, szczególnie w firmach, które zajmują się sprzedażą roślin. Mają rośliny z hodowli wodnych lub in vitro, bez ślimaków itp. W dodatku znają się na robocie i śmiało można zamawiać nawet przy dużych mrozach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...