Skocz do zawartości

HBL-701 jak ułożyć wkłady / jakie wkłady włożyć ?


arkosw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem akwarium 60l, które jest w trakcie restartu. Wcześniej miałem filtr hbl-501, ale przekonałem się, że nadaje się do 30-40l, dlatego zakupiłem filtr hbl-701, i nie wiem co i jak do niego włożyć.

Filt wygląda tak:

 

post-17118-0-76777600-1392995567_thumb.jpg

Do dyspozycji mam 500ml zeloitu, ok 600ml ceramiki, 30szt biobali i kawałek waty filtracyjnej (z zoologa). Do tego 2 wkłady z węglem (które wyciągnę) i 2 gąbki.

Filtr ma służyć jako biolog i mechanik, nie chciałbym, żeby mi mnóstwo śmieci po akwa pływało.

 

1.Jak włożyć wkłady?

 

2.Które włożyć ? 

 

3.Czy mogę dać jakąś gąbkę kuchenną dla lepszej filtracji mechanicznej ? Czy wystarczy oryginalna gąbka i wata ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, dlaczego mam odpuścić zeloit ? Czy na wacie i gąbce woda będzie czysta? Nie chodzi mi o krystalicznie czystą wodę, ale żeby nie pływało w niej miliony śmieci.

 

PS. Dziękuje że jako jedyny pomagasz mi w założeniu akwa :)

 

Może ktoś jeszcze się odezwie :D

Edytowane przez arkosw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeolit wiąże i zatrzymuje związki azotu, opóźni to dojrzewanie akwarium i pozbawi rośliny jednen z głownych pierwiastków makro. Zeolit nadaje sie jeżeli masz problem ze zbiciem nadmiarów azotanów, jest to filtracja chemiczna a chciałeś biologiczno-mechaniczną.

Edytowane przez Nuanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Zakupiłem dwa filtry hbl-301 do akwariów 10-cio litrowych i powiem szczerze, że te filterki są dobre ale nie warto wierzyć w to co piszą na aukcjach.

Hbl-301 to bardzo słaby filterek o ile chce się go jeszcze pod-majstrować. Możliwe, że na standardowej gruboziarnistej gąbce jakoś by działał w akwarium do 30 litrów. Ja do niego zastosowałem prefiltr na rurkę właśnie z tej gąbki z zestawu oraz bioceramikę i węgiel aktywny w wacie. Dodatkowo aby bioceramika nie wpadała na rurkę od wirnika to oddzieliłem to też cienką gąbeczką. W takim setupie max20litrów z niebrudzącymi rybami albo krewetkami.

Wodę filtruje lepiej niż fan-mini, które były wcześniej w tych akwariach - jest bardziej przejrzysta i klarowna. Choć to tylko akwaria roślinne.

 

Hbl-701 po dwóch tygodniach działa wyśmienicie i też woda jest bardziej klarowna niż przy wewnętrznym fat-1 z dużą gąbką. I też tego filtra z dodatkowymi wkładami z bioceramiki i prefiltra (standard to gruboziarnista gąbka i wkłady węglowe w wacie) na rurkę nie poleciłbym do akwarium większego niż 80 litrów.

 

Podsumowując:

HBL-301 - 10 do 20 litrów

HBL-501 - 20 do 40 litrów

HBL-701 - 40 do 80 litrów

 

I jak trzymałem FZN-3 i HBL-701 (z hanza aquaristic-nie SUNSON) to jednak skłoniłem się na HBL-701. Cena super jak na taką jakość, która nie odbiega, aż tak od FZN-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...