Skocz do zawartości

pomoc w nawożeniu


karo83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam już wszystkie rzeczy potrzebne do zmontowania zestawu co2. Zmontuje tak: butla, reduktor, zaworek precyzyjny, licznik bąbelków, zaworek przewiwzwrotny, reaktor narurowy (bo taki zbudowałem). Posiadam zaworek przeciwzwrotny plastikowy (taki ze sprężynką w środku) oraz szklany (taki z czerwonym wkładem w środku oraz z takim dziwnym drutem i nie wiem do czego ten drut). Chciałbym zamontować szklany , ale nie wiem , która stroną.  A może zamontować dwa? Ten drut to jest zabezpieczenie ,żeby się nic nie potłukło?

 

Podłączyłem i co2 już śmiga. Ustawiłem w tej chwili 17 b/minutę. To pewnie za mało, ale wolę  się nie śpieszyć.

Chyba, że proponujecie od razu dołożyć.

 

A jak bym chciał wyłączyć na kilka godzin to którym zaworem zamykam?

post-20512-0-80787400-1395669219_thumb.jpg

Edytowane przez karo83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykaj zaworkiem precyzyjnym. 

 

Co zaworka przeciw zwrotnego ze zdjęcia. To badziew. Kup najtańszy w zoologu. Ja mam ze zdjęcia. Kiedy mam zakręcone co2 i odkręcam, to nagle jest gwałtowny skok ciśnienia, bo reduktor daje stałe ustalone ciśnienie i czerwone coś z zaworka skacze do góry i się KLINUJE blokując co2. Muszę rozbierać wężyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak bym chciał wyłączyć na kilka godzin to którym zaworem zamykam?

Ja bym zamykał na butli, żeby nie przestawić ani reduktora ani zaworka precyzyjnego.

Inaczej znów będziesz musiał siedzieć i patrzeć czy masz dobrze ustawione ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od rana podawałem 2b/s i mierze ph po dziesięciu godzinach i raczej nic się nie zmniejszyło. Czy podać więcej CO2? Czy zbiornik musi się nasycić najpierw czy coś w tym stylu? Deszczownica jest zanurzona jakieś 3 cm pod wodą i nie robi wielkiej fali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupować wode RO . 10 litrów za 2,50zł. Czy to się opłaca czy lepiej kupić  na własność  filtr?

RDzięki RO zszedłbym sobie do np 8 niemców. Co myślicie? Choć narazie się lekko wypstykałem na akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr za 100zł kupisz, ja taki mam. Może to badziewie, ale używam. Wkłady teoretycznie co pół roku należy wymieniać. Trzeba uważać na membranę. 

 

Jeśli chcesz zbijać tylko kH, to polecam kwas solny. Litr 38% kwasu - 13zł na firmę. Trzeba uważać, bo wypala drogi oddechowe i inne rzeczy. 

 

Jeśli chcesz zbijać kH i gH to polecam wkłady z torfu kwaśnego do filtra zewnętrznego. Oczywiście jeśli kolor herbaciany wody Ci nie przeszkadza. Taki wkład torfu można umieścić we filtrze zewnętrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kwas solny ale 30% techniczny. Jakie dawki tego kwasu? Wiem, że do wody podmiankowej trzeba dodawać. Zszedłbym tym sposobem do 7-8 stopni? Wtedy  co2 chyba by lepiej roślinkom podchodziło i ph by lepsze było. Czy dać se spokój i ładować co2 ile wlezie przy kh 14?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kwas solny ale 30% techniczny. Jakie dawki tego kwasu?

Pamiętaj chemiku młody kwas zawsze lej do wody!

Zaczynasz od wlania do wody (ok 20 L) 1 ml kwasu, mieszasz, czekasz z godzinę i robisz test na KH, gdy twardość zacznie spadać sprawdzasz również pH i tak dopóki nie dojdziesz do oczekiwanego poziomu. Po zsumowaniu ml kwasu będziesz wiedział ile ml musisz go wlać żeby uzyskać takie wartości.

Twardościami zejdź tak nisko jak wymaga Twoja obsada.

Jak zaczniesz podmiany taką wodą (odpowiednią) tygodniowo po 20 %, parametry wody w akwa zaczną Ci powoli spadać bez szoku dla podopiecznych.

Woda taka niech postoi 24 h, wtedy będziesz miał faktyczny wynik pH i KH bo kwas do tego czasu będzie reagował i wytwarzał będzie się CO2 co trochę po godzinnych pomiarach będzie przekłamywało wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę z tym kwasem to trochę ryzykowna zabawa, zwłaszcza ,że po chacie biega 2,5 latek.

Mógłby mi ktoś policzyć ile wody ro żeby zejść z 14 do 8 niemców?

Mam netto w akwa około 125l wody a podmieniam 36 co tydzień.

I jak zejdę do tych 8 jakie podmianki potem, aby utrzymać 8.

Aż mi głupio tak was męczyć ale te kalkulatory trochę są niejasne dla mnie.

Edytowane przez karo83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkulator Zulixa się kłania. Zakładka "stężenia", lewa kolumna. ;)

Przyjmując że będziesz mieszał 50/50 (absolutnie nie chce mi się liczyć o ile więcej kranówy musiałbyś dać żeby było 8 dH) to w okolicach 19 podmiany powinieneś osiągnąć poziom 7 dH. I tak cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie czy zielenice z podłoża znikną same jak dojdę do dobrych warunków czy muszę je usuwać mechanicznie?

Tak jakoś wyszło, że sporo tego mam jeszcze z czasów kiedy micro dawkowałem za dużo. Czy one padną i się rozpuszczą(znikną)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...