Skocz do zawartości

Pomocy! Rozbora klinowa


chyba.akwarystka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od ok. 4 lat posiadam te razbory klinowe i zauważyłam dzisiaj ,że jedna z rybek ma duży brzusio i jest " podskubywana" przez inną razborę. Czy to tarło,czy ona jest w "ciąży"? Pierwszy raz mi się zdarzyło takie coś z razborkami. :) Tak przypuszczam,ale nie jestem na 100% pewna.

post-20338-0-15116900-1392835917_thumb.jpg

post-20338-0-82983100-1392835964_thumb.jpg

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wygląda normalnie. Moje samice klinowych wyglądają identycznie. Bardzo możliwe, że masz dorastające osobniki(dorosłe, czyli zdolne do rozmnażania-ok 1 rok) i wtedy samice zaczynają znacznie przybierać masę w porównaniu do samców. Druga opcja jest taka, że przy osobnikach z chowu wsobnego u samic pierwsze złożenie ikry może odbyć z zaczopowaniem. Samica wygląda tak jakby miała pęknąć a z odbytu mogą nawet wystawać pojedyncze jajeczka. Wg teorii taka samica może paść, chociaż u mnie w pewnym momencie po prostu złożyła ikrę i dość mocno schudła.

 

Zauważyłam, że żywa larwa wodzienia popędza razborki do tarła. Minusem jest fakt, że samce później dorastają i w ogóle początki tarła są dziwne u razbor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stado posiadasz od 4 lat? Same razbory żyją około 3-5lat. U mnie młode samice właśnie tak zaczęły bardzo tyć, oprócz jednej, która jest drobniejsza niż najmniejszy samiec. Możesz spróbować je rozmnożyć w akwarium tarliskowym. W ogólnym także mogą się rozmnożyć, ale to czysta loteria czy ikra nie spleśnieje, bo jest wrażliwa na światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...