Jump to content

Pomocy! Rozbora klinowa


chyba.akwarystka
 Share

Recommended Posts

Witam,

od ok. 4 lat posiadam te razbory klinowe i zauważyłam dzisiaj ,że jedna z rybek ma duży brzusio i jest " podskubywana" przez inną razborę. Czy to tarło,czy ona jest w "ciąży"? Pierwszy raz mi się zdarzyło takie coś z razborkami. :) Tak przypuszczam,ale nie jestem na 100% pewna.

post-20338-0-15116900-1392835917_thumb.jpg

post-20338-0-82983100-1392835964_thumb.jpg

Edited by Luna
Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie wygląda normalnie. Moje samice klinowych wyglądają identycznie. Bardzo możliwe, że masz dorastające osobniki(dorosłe, czyli zdolne do rozmnażania-ok 1 rok) i wtedy samice zaczynają znacznie przybierać masę w porównaniu do samców. Druga opcja jest taka, że przy osobnikach z chowu wsobnego u samic pierwsze złożenie ikry może odbyć z zaczopowaniem. Samica wygląda tak jakby miała pęknąć a z odbytu mogą nawet wystawać pojedyncze jajeczka. Wg teorii taka samica może paść, chociaż u mnie w pewnym momencie po prostu złożyła ikrę i dość mocno schudła.

 

Zauważyłam, że żywa larwa wodzienia popędza razborki do tarła. Minusem jest fakt, że samce później dorastają i w ogóle początki tarła są dziwne u razbor.

Link to comment
Share on other sites

Stado posiadasz od 4 lat? Same razbory żyją około 3-5lat. U mnie młode samice właśnie tak zaczęły bardzo tyć, oprócz jednej, która jest drobniejsza niż najmniejszy samiec. Możesz spróbować je rozmnożyć w akwarium tarliskowym. W ogólnym także mogą się rozmnożyć, ale to czysta loteria czy ikra nie spleśnieje, bo jest wrażliwa na światło.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...