Jump to content

Proszę o radę

damian0221
 Share

Recommended Posts

Witam mam pewien problem od jakiś dwóch tygodni pojawiło się coś takiego jak na zdjęciach nie wiem czy są to pierwotniaki czy jakieś inne cholerstwo.

Proszę o rozpoznanie co to jest.

Dodam że to coś pojawiło mi się podczas leczenia rybek z ospy wcześniej tego nie miałem

Lek podawany to Costaforte

Akwarium 124l ruszyło 28 grudnia 2013r

Oświetlenie 2x24w Philips Aguarelle i 965   chodzi 10godzin dziennie

Filtr ex700

Temp. 24-25 stopni

Parametry wody to:

PH- 7,4

NO2- 0,05

NO3- 20-30

PO4- powyżej 1,8 brak skali

Fe- 0,2

Gh- 16

Kh- 9

CO2- 16

Podmiana co tydzień tylko podczas leczenia nie podmieniałam przez 2,5 tygodnia

Filtr myty dziś

post-19797-0-68065900-1392739891_thumb.jpg

post-19797-0-69589400-1392739924_thumb.jpg

post-19797-0-10776600-1392739948_thumb.jpg

Pewnie będzie o to pytanie:

Wyjaśnij co znaczy "Filtr myty dziś". W jaki sposób? W jakiej wodzie, oraz kiedy ostatni raz, jeśli, myłeś filtr. Podaj media filtracyjne w koszykach.

No był brudny filtr i rurki zarosły czymś brązowym wiec rozebrałem to wszystko i umyłem w wodzie którą spuściłem z akwarium

Media to: Ceramika, Zeolit, Biobale, Gąbka, Włóknina 

Filtr nie był jeszcze myty w ogóle dopiero pierwszy raz dziś

Dodam jeszcze że jak spuszczałem wodę to była biała nie jak niektórzy piszą zielona.

I ten pyłek czy co to tam jest osadza mi się na szybach ale łatwo schodzi

Edited by damian0221

Podmiana z odmulaniem, skróć czas świecenia i czekaj.

Odmulam dno przy każdej podmianie wody.

Dziś zauwazyłem że w tych nawozach co podaję pływają jakieś farfolcle. Nawozy to:

Easy Life Carbo

Planta Gainer Pro Macro GREEN

Planta Gainer K+

Planta Gainer Ferro+

Planta Gainer Classic

To samo jest we ferro+ , Calssic, i Macro-tutaj jest tego mniej

post-19797-0-80883500-1392803665_thumb.jpg

post-19797-0-62216800-1392803668_thumb.jpg

Edited by damian0221

Pomieszaj i nie panikuj. One nie znikną.

Ok

Przeczytałem już o tym z rana i też ludzie pytali na forach o to i ponoć to normalne w tych nawozach tej firmy

Druga sprawa badana była dziś woda pod mikroskopem i nie ma żadnych pierwotniaków za to są jakieś zielenice jak się przed tym chronić by ten glon nie zaatakował mocniej ?

Trzecia sprawa po wyczyszczeniu filtra wczoraj dziś tego czegoś jest mniej

1.Jeżeli będziesz dbał o kondycję roślin, o to aby niczego im nie brakowało, to glony będą w mniejszości. Glony zawsze występują we wodzie.

2. Filtr płuczemy, nie szorujemy.

Aha wiec skoro glony zawsze są we wodzie to na razie jest wszystko ok

Co do filtra płukałem nie szorowałem w wodzie zlanej z akwarium

Kolego jutro jadę na giełdę i jeśli byś mógł mi podać jakieś roślinki szybko rosnące ładne i niewymagające ?

następnie czy lampa uv-c jest potrzebna i czy zdaję ona rezultat ( pytam bo słyszałem że woda jest czysta i zapobiega glonom )

Witam mam takie jeszcze jedno pytanko jeśli byście mogli mi doradzić jak nawozić tzn ile czego dać dziennie i kiedy z nawozów które podałem wyżej

damian0221 każdy zbiornik jest inny. Ma inne podłoże, rośliny, oświetlenie, obsadę i parametry wody. Stosuję do nawożenia całą linię Planta Gainer Aqua Artu od roku i jak na razie nie narzekam. To że podam Tobie dawki które leję u siebie w zbiorniku nie da żadnych gwarancji, że u Ciebie się sprawdzą i  rośliny będą rosły zdrowo a akwarium będzie bez glonów.

Edited by andy102

damian0221 każdy zbiornik jest inny. Ma inne podłoże, rośliny, oświetlenie, obsadę i parametry wody. Stosuję do nawożenia całą linię Planta Gainer Aqua Artu od roku i jak na razie nie narzekam. To że podam Tobie dawki które leję u siebie w zbiorniku nie da żadnych gwarancji, że u Ciebie się sprawdzą i  rośliny będą rosły zdrowo a akwarium będzie bez glonów.

Zgadza się i rozumiem to że każde akwarium jest inne ale chciałbym wiedzieć mniej a wiecej czy lać tyle ile producent podaje czyli 3ml na 40litrów wody

Chciałbym wiedzieć czy podawać wszystko rano czy np macro-rano,   węgiel carbo-przed zapaleniem światła,    ferro+- wieczorem.  I co z K+ i z classic producent pisze że podczas podmiany ale może lepiej podawać mniejszą dawkę dziennie.

Parametry wody podałem wyżej

Hmm, obecnie trochę eksperymentuję i kombinuję z ilością podawanych nawozów. Np. PG Classic podawałem tylko przy podmianach, od chyba 3 tygodni podaję co 3 dni, czego efektem jest bardzo szybki rozrost mchów i Hydrocotyle Sp.Japan na czym bardzo mi zależało. K+ ograniczyłem z dawek codziennych po 2ml do podawania tylko przy podmianach. Carbo podaję codziennie 2 lub 3ml, Co drugi dzień leję Macro Red (naprzemiennie z Classic) i Ferro+ co 2-3 dni.

Mam nadzieję, że coś Tobie rozjaśniłem :icon_e_biggrin: .

Jakby co to pisz na PW.

Aaaa i wszystko leję rano a światło zapala się o 14.

Edited by andy102