Skocz do zawartości

ikra WELONÓW


Spanielka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam akwa 200l w nim kilka welonów (złote, teleskopy i czerwony kapturek) 2 żabki 3 zbrojniki. Prawie 2 tygodnie temu zauważyłam u 2 welonów (teleskop i czerwony kapturek) białe kropki, myśląc że to rybia ospa podniosłam im temperaturę wody i kilkakrotnie wlewałam zieleń malachitową (tylko po kilkanaście kropelek by nie odbarwić wody). Jednak jak się dzisiaj okazało to nie była ospa tylko wysypka tarłowa. Dzisiaj rano zauważyłam ikre na korzeniu, roślinkach, filtrze. Jako że ikra była sukcesywnie pożerana nie wiele myśląc pobiegłam do szklarza po szybe i oddzieliłam ryby od ikry szybą smile.gif Pytanie co robić dalej mam drugie mniejsze akwa (bardzo bardzo małe kilka litrów zalednie) jednak kompletnie nie przygotowane planowałam tam przelać wodę z obecnego akwarium dopiero po wylęgu młodych. Czy ikra która jest złożona jest zapłodniona? jak to rozpoznać? (część kuleczek jest przezroczysta kilka jest białych) No i przede wszystkim co robić dalej by jak najwięcej rybek udało mi się wyhodować. (W akwa są 2 filtry wewnętrzne z wkładem gąbkowym, napowietrzacz obecnie po stronie ikry, grzałka na wypadek choróbwink.gif no i oczywiście jarzeniówka) Obecna temp. wody to 25' (przy wyłączonej grzałce).
P.S. czy istnieję możliwość że młode zostaną "wciągnietę" przez filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikrę oddziel i dobrze natleniaj.Jeżeli ikra jest biała znaczy, że jest spleśniała i nic z niej nie będzie, a przeźroczysta jest ok po kilku dniach zobaczysz zarodek w ikrze.Młode welony dość małe i powolne, więc filtr może je wciągnąć, dlatego przydałoby go się zabezpieczyć bardzo drobną siatką lub gąbką.Welony potrzebują niższej temperatury od 20 do 22 stopni, lecz pozostałe ryby, które masz potrzebują wyższej - co za tym idzie musisz skorygować obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że taki zestaw ryb nie powinien być w akwarium.

Dwa - ta ikra jest bezwartościowa. Chyba że masz pewność że to dwa wybitne osobniki się skitrały ;p...

 

Osobne akwarium jak chcesz odchować, nie zmieniaj temperatury, przełóż razem ze żwirem i jakimiś roślinami z głównego zbiornika. Jeśli karaś się wyciera, to znaczy że w  takich właśnie warunkach ikra powinna pozostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że taki zestaw ryb nie powinien być w akwarium.

 

Dwa - ta ikra jest bezwartościowa. Chyba że masz pewność że to dwa wybitne osobniki się skitrały ;p...

 

Osobne akwarium jak chcesz odchować, nie zmieniaj temperatury, przełóż razem ze żwirem i jakimiś roślinami z głównego zbiornika. Jeśli karaś się wyciera, to znaczy że w  takich właśnie warunkach ikra powinna pozostać.

Czemu twierdzisz że to zła obsada? Są w  takim gronie już ładnych kilka lat i nic się nie dzieje.

Dziękuję za odpowiedzi, mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie. Obsada jaka złożyła ikrę to 2 teleskopy które u mnie są od 5 a drugi od 4 lat (niestety jeden się wybarwił w zeszłym roku, teraz nie jest czarny a złoty, gdzieś o tym czytałam, że nieraz się tak dzieje tylko nie pamiętam czy to dziedziczne, ale zapewne istnieje takie ryzyko). Rybki są tylko dla mnie także nie pójdą dalej w świat się krzyżować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...