Skocz do zawartości

M[21L] Henia


damilio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W końcu po ponad roku, postanowiliśmy wymienić standardowe 20L (kostka Aquaela) na coś lepszego dla naszego bojka. I tak trafiło na 36x22x26 (20,5L), wymiar Diversy, ze szkła Guardian. 

 

 

Oświetlenie: Aktualnie 2x1W Power LED 6500, 1x1W czerwona. Do kompletu miałą być jedna niebieska, jednak Driver uległ awarii. Gdy przyjedzie nowy, będzie podłączona. Docelowo jeszcze planuje dodać 2x3W 6500.

 

Dno: żwirek, granulacja <1mm, czarny. Zawsze mi się ten podobał. Skały nie mam pojęcia co to, są od początku.

 

Flora: Trawnik z Gałęzatki, jakiś mech na korzeniu. Docelowo jeszcze dojdzie na wszystkie konary dodatkowy mech. 

 

Fauna: 1 Bojownik Syjamski, i aktualnie 5 RC chyba z 20 pokolenie :) Muszę dokupić kilka ze świeżymi genami.

 

Filtracja: Pat mini, gąbkowy filtr wewnętrzny. 

 

Pokrywa ze spienionego PCV.

 

I kilka fotek:

 

Przymiarka i pierwszy okorzut ze świetlówką 11W

r1hv.jpg

 

Poszły LED'y

utxw.jpg

 

Podglądacz:

zuja.jpg

 

Klify:

ig0p.jpg

 

No i baniak gotowy, z głównym lokatorem Heńkiem. Czerwona dioda bardzo ładnie uwydatnia czerwień ogona, mniemam że przy niebieskiej, równie ładnie wybarwi jego tors :) Zauważyłem, że strasznie podobają mu się refleksy tafli wody, pływa za nimi i jakby próbuje je złapać :)

r6xm.jpg

o487.jpg

jniv.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Tak się zastanawiam teraz, czy czasem te LED'y nie wpływają źle na Bojka. Na początku w nowym zachowywał się normalnie, pływał, zwiedzał. Od wczoraj siedzi pod filtrem, słania się na kamienie. Stracił barwy, i łeb ma jakby jasny. No chyba że to standardowe przyzwyczajanie się do nowych warunków. Dziwnych objawów nie ma, tj; białe końcówki płetw, szybszy oddech, wysypka jakaś. Jak się go delikatnie szturchnie, to pływa. Popływa chwilę, i znowu się chowa. Wsadziłem mu Pistię, wielkości mojej ręki, ale to nie jest chowanie się przed światłem. Hmm, może te reflexy na wodzie?

 

ps. A może wibracje? Wcześniej miałem kaskadę, teraz ten filtr Pat Mini. I czuje pod ręką jak wibruje. Tzn na blacie biurka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...