Jump to content

Wśród zwinników sie ukryła ??

Skalar 27
 Share

Recommended Posts

Witam, mam takie pytanko do Was. Dzisiaj byłem w zoologicznym i w jednym z akwariów ze zwinnikami, wypatrzyłem jedną inną rybkę, bardzo podobną do smuklenia pryskacza, jednak miała inne kolory :eek: . Jak spytałem sie sprzedwacy, to powiedział ze nie wie, co to za gatunek i najwyraźniej zaplatał sie dostawcy. Dlatego wstawiam baaardzo słabej jakosci fotkę, w nadzieji, że pomożecie w oznaczeniu gatunku :D       Ps. to ta rybka w poziome paski, na pierwszym planie

post-11737-0-58939900-1392570058_thumb.jpg

Edited by Skalar 27

Dzięki, za odpowiedź :razz: . Jednak nie trafiną, ta rybka, była w kształtach ciała, niemal identyczna jak smukleń pryskacz, nawet miała taką sama plamkę na płetwie grzbietowej, jednak różniła się troszeczkę długościa płetwy ogonowej i oczywiście barwą. Ot zagwostka ;-)

Edited by Skalar 27

Mnie też  zdziwiło jej ubarwienie, ale to na pewno nie był smukleń pryskacz. Znam się, bo przez 6 lat je miałem w swoim akwarium, a nawet udało mi sie je rozmnożyć. Moze to jakaś rzadka w akwariach rybka, sie zaplątała ???

Moze ją po prostu kupie i wtedy bd ja miał pod lupą :D

Edited by Skalar 27

Jak dla mnie to jest zestresowana C. arnoldi.

Ewentualnie C. nigrofasciata, ale nie wiem jak z ich dostępnością. Ja osobiście nie słyszałem o nich w PL :).

Kiepskie foto. Jak jest sama to szkoda kupować. Jeżeli jest ich parę to możesz zainwestować i zobaczymy co to jest gdy dostanie odpowiedni domek.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...