Jump to content

Glony 112l + indentyfikacja

movis92
 Share

Recommended Posts

Witam

[b]1.Kiedy akwarium zostało zalane - 2011 wiosna[/b]

[b]2.Litraż i wymiary akwarium - 112l 80x40x40[/b]

[b]3.Jakie jest oświetlenie- 2xT5 24W jedna 6000k druga 3000k[/b]

[b]4.Jak długo świecisz - 8-10h[/b]

[b]5.Podłoże - dokładny opis lub nazwa handlowa - żwir[/b]

[b]6.Filtracja - tetra ex-700[/b]

[b]7.Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz,np.ogólny,roślinny itd.) - przyjemne dla oka[/b]

[b]8.Ozdoby (jakie)- korzeń japoński i kokos(prawdziwy)[/b]

[b]9.Rośliny - 2x anubis, 2x trawka chyba (valsirea) + 4 inne rośliny, których niewiem jak się nazywają[/b]

[b]10.Ryby - obsada (jw.)- 25 neonów, 10 gubików, kilka ślimaków helenek, kilka otosków i kirysó panda[/b]

[b]11.Podmianki (jak duże,jak często, jaka woda, kiedy ostatnia podmiana?)- 30l co dwa tygodnie[/b]

[b]12.Nawożenie akwarium (czy podajesz nawozy,jakie,ile? )- od czasu do czasu jest nalewane Easy life profito - nie wiecej niz 10ml/tydz[/b]

[b]13.CO2 (czy jest,jak dystrybuowane?)- nie[/b]

[b]14.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik ? - nie[/b]

[b]15.Jak często są karmione ryby i czym/ jak szybko ryby zjadają pokarm i czy zostaje po karmieniu? - płatki 2x dziennie. Raczej zjadają wszystko[/b]

[b]Opis problemu-[/b]

Od dłuższego czasu zmorą mojego akwarium są glony! Czytałem sporo tematów, w tej kwestji, jednak chciałym was prosić o pomoc. Na początku chciałym się zapytać, czy dobrze zidentyfikowałem te zielone ***( wstaw co będziesz uważać za słuszne;) ).

Wydaje mi się, że są to krasnorosty i okrzemki. Czytałem, że na krasnorosty to najlepiej kupić co2 w płynie+ podmiany wody. ale nie będę niczego robił, bez wcześniejszej konsultacji z wami.

c67x.jpg
r2eh.jpg
elky.jpg
e7ia.jpg
mzki.jpg
fjp3.jpg

Edited by movis92

Okrzemki? Gdzie?

Krasnale-  od braku podmian.

Zielenice od przenawożenia mikro, pył który przeobraził się w punktowe.

Zapewne stosunek azotu do fosforu też nie powala na kolana, ale to już inna kwestia.

Przy tym oświetleniu jakieś nawożenie makro by się już przydało.

Ok biorę się za podmiany wody. Będe ją zmieniał 3x w tyg myśle, że pon-sr-sb.

Zastanawiam się, też na umyciu roślin w roztworze z cytryny.

Jakie makro polecacie kupić?

Mam jeszcze pytanie o czyszczenie filtra kubelkowego. Ma go od hmm około 2 lat, i tylko raz z rok temu go czyściłem. Czy takie czyszczenie filtra kubelkowego, powinno sie odbywać częściej?

Narazie niemam dostepu do, jakichkolwiek testów.

ps. Dzieki za odzew ;)

Edited by movis92

Po roku na pewno spadł Ci przepływ, ja bym tylko wypłukał z niego gąbki a resztę wkładów zostawił w spokoju.

Na makro to kup sole i rozrób każdą osobno.

Dzisiaj przeczyszczę filtr :)

Jeżeli chodzi o solę, to trochę poczytałem, jednak mam jeszcze kilka pytań zanim je zamówię.

Znalazłem sklep, w którym można kupować sole http://www.akwanawozy.sklepna5.pl/

Chciałbym już kupić sole, z zakładki "czyste", żebym sam nie musiał ich oczyszczać:

http://www.akwanawozy.sklepna5.pl/towar/39/kh2po4-potasu-diwodorofosforan-bezwodny-100-gram.html

http://www.akwanawozy.sklepna5.pl/towar/10/k2so4-potasu-siarczan-100-gram.html

http://www.akwanawozy.sklepna5.pl/towar/46/kno3-potasu-azotan-200-gram.html

I teraz moje pytanie. Powyższe nawozy można już po prostu mieszać z woda destylowaną i uzyskać "makro"? Każdy w osobnej 0,5l butelce, i wlewać do akwarium, po obliczeniu w kalkulatorze solowym?

Edited by movis92

I teraz moje pytanie. Powyższe nawozy można już po prostu mieszać z woda destylowaną i uzyskać "makro"? Każdy w osobnej 0,5l butelce, i wlewać do akwarium, po obliczeniu w kalkulatorze solowym?

Tak.

KH2PO4 - nie potrzebujesz takiej ilości, starczy połowa mniej.

KNO3- tak samo jak wyżej (200g) to za dużo

K2SO4 - 200 g.

Po prostu do sporządzenia makro najmniej idzie KH2PO4, potem KNO3 a najwięcej K2SO4. Oczywiście z tych soli co chcesz kupić.

Tak.

KH2PO4 - nie potrzebujesz takiej ilości, starczy połowa mniej.

KNO3- tak samo jak wyżej (200g) to za dużo

K2SO4 - 200 g.

Po prostu do sporządzenia makro najmniej idzie KH2PO4, potem KNO3 a najwięcej K2SO4. Oczywiście z tych soli co chcesz kupić.

OK Dzięki za odpowiedź na moje pytanie. ;)

Polecasz  jeszcze jakieś sole dokupić, aby wszystko co potrzebne kupić za jednym zamachem? :)