Skocz do zawartości

lustrzanka


bart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić aparat lustrzankę.Ze względu na to,że niezbyt oriętuję się w temacie to może ktoś mi pomoże.

Zastanawiam się nad SONY alpha 350-co o nim sądzicie?

Może jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam olympus E620 miałem testowałem, w porównaniu do produktów Nikona czy Canona śmiem twierdzić Niebo - a ziemia... Jeżeli zależy ci na aparacie, który pięknie ujmuje krajobrazy, naturę a zdjęcia wychodzą nasycone kolorami, że nawet photoshop nie ma nic do roboty... to polecam mimo, że kosztuje te kilka tysięcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Poszukaj canona 400d,model starszy ale ma wszystko co będziesz potrzebował a za resztę funduszy dokupisz sobie obiektyw(obiektywy).

Pamiętaj że szkła są ważniejsze od body!! Lepiej mieć słabszy korpus i dobre szkło niż odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ano kupiłem...i to dobre kilka miesięcy temu.canon eos 450d +canon 18-55 i sigma 70-300.

Tylko jeszcze przydałby się jakiś kurs bo dobre fotki to tylko w trybie auto potrafię zrobić. :(

Jakoś nie mam czasu żeby przysiąść i się podszkolić.

Stara cyfrówka była prostsza w obsłudze....A teraz kupiłem "to" i muszę się mordować w tych luksusach ;)

Jak masz jakiś szybki kurs fotografowania to możesz mi podesłać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie wszystkie zdjęcia sie robi na takich przysłonach, więc nie jest ona "uniwersalna". O tym tez trzeba pamietać ;) . Na jakość fotki ma tez wpływ wiele innych czynników. Ale skoro wiedziałeś o tym "myku" z przysłoną w "kicie" to chyba nie muszę Ci tego tłumaczyć ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bart z lustrzanką jest tak, że jak nie poznasz podstaw i nie pobawisz się różnymi ustawieniami to się nigdy nie nauczysz i raczej zrazisz do manualnych ustawień aparatu a by było szkoda bo możliwości jakie daje Ci 450D są wielkie, proponuję Ci dokup sobie jeszcze statyw bo to nieodzowny dodatek, a ze stron polecam:

 

http://www.cyberfoto.pl/ dużo informacji, poradników, recenzji

http://www.szerokikadr.pl/ tak samo jak wyżej, nieźle zrobione poradniki

http://plfoto.com/77655/autor.html i mała reklama ale strona, która zawsze na mnie oddziałuje inspirująco i zachęca do eksperymentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam to ja się podepne do tematu. Szukam lustrzanki do 1500 zł plus minuns. Nie znam się na aparatach a jedyny jaki posiadałem do tej pory do kompakt panasonica. Mam możliwość kupić tanio Nikona D3000, ma ktoś?? Może polecicie mi coś w tym przedziale cenowym dodam że w 1500 zł musi się zmieścić korpus z obiektywem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mam możliwość kupić tanio Nikona D3000, ma ktoś?? Może polecicie mi coś w tym przedziale cenowym dodam że w 1500 zł musi się zmieścić korpus z obiektywem.

Za takie pieniądze to można tylko obiektyw kupić... w kwocie 1500-1600 możesz dostać tego D3000 z obiektywem kitowym 18-55 jest to jeden z tańszych podstawowych lustrzanek, jak na początek zabawy Ci wystarczy a w miarę gdy złapiesz bakcyla i tak wydasz z parę tysięcy więcej, na nikonach się nie znam więc Ci nic o nim nie powiem, zwolennikiem canonierek jestem :D

 

Z tego co napisałeś to wnioskuję, że używany sprzęt też wchodzi w rachubę zobacz może to, myślę że to lepsze rozwiązanie od D3000 http://www.allegro.pl/item867204619_lus ... estaw.html

 

Tu masz porównanie obu aparatów http://optyczne.pl/porownaj.php?co=apar ... 9&add1=962

 

Pamiętaj, że jak już będziesz miał lustrzankę to na body i kitowym obiektywie się nie kończy. To zabawa na lata i warto przemyśleć pierwszy zakup, bo szybko się okaże że 3 obiektywy to taka sensowna ilość, do tego jakieś filtry, statyw, torba, itd. I jeszcze jedna ważna rzecz zdjęcia robi człowiek a nie aparat. Sprzęt to to tylko sprzęt i nie zastąpi doświadczenia.

 

Cytując pewne forum pozwolę sobie przekopiować porównanie:

Zalety Canona:

 

* największy wybór firmowych obiektywów. Jedyny problem, jaki widzę to brak standardowego kitowego zooma dobrej jakości (odpowiednika 18-70 u Nikona). Natomiast każdy inny kawałek działki jest doskonale pokryty, zarówno przez stałki jak i zoomy.

* największy wybór body. Aparaty w kazdym zakresie cenowym, dla każdego cos miłego, duże, małe, amatorskie, zawodowe. I ciągły rozwój w tym zakresie. Z problemami (BF/FF) nie większymi niż u konkurencji (moim zdaniem to, że nie ma tłumów krzyczących, że "Minolta też robi nieostre zdjęcia" wynika głównie z proporcji w ilości użytkowników)

* Porządna (w końcu...) współpraca z lampą. Aczkolwiek, gdyby to było główne kryterium to pewnie skłaniałbym się pewnie do Nikona

* Popularność - i wynikająca z niej możliwość kupowania obiektywów w "sklepie za rogiem", pożyczania od sąsiadów/kolegów z pracy, duży rynek wtórny body/obiektywów/akcesoriów itp.

# znakomita wspolpraca z M42. bez jakis pierscieni z soczewka, bez kombinacji klawiszy, z normalnym pomiarem swiatla w priorytecie przeslony

# wlasne matryce. niezalezne od humoru Sony (wiemy co chcesz powiedziec, Tomek ).

# staly rozwoj. nie jakies tam: X2Y, ktory miedzy zapowiedzia a pojawieniem sie na rynku dojrzewal 2 lata i ciagly upgrade specyfikacji

# realnosc. jesli Canon zapowiada nowy model aparatu, to tydzien po zapowiedzi zabawka jest w sprzedazy. malo tego: fizycznie na polce! nie: za rok, dwa, piec. za tydzien! i stoi na polce w co lepszym sklepie, a nie w wybranym domu towarowym na Singapurze, czy Bog jeden raczy wiedziec gdzie

# DSLR-y maja ISO 100. a ja sporo robie dlugich czasow

 

ale zeby nie bylo posadzen o klapki na oczach, to jeszcze sobie pouzywam na

Canonie:

 

* brak spota w korpusach dwuliterowych (teoretycznie semi-profesjonalnych)

* brak dlugotrwalej blokady ekspozycji

* brak dobrego budzetowego szerokiego kata (ale dzieki Bogu jest Sigma)

* zbyt "filmowe" body DSLR. po tylu latach rozwoju, moznaby dopasowac guziczki, pokretla i informacje w celowniku do cyfrowosci (WB, ISO, profil kolorow)

* niemoznosc wymiany matowki w polprofesjonalnych korpusach. a mnie by sie grid przydal, bo strita w oku mam jak Pamela wiadomo co

 

Zalety Nikona w klasie amatorskiej (jak dla mnie):

 

- relatywnie dobre szklo kitowe (za te cene...)

- dobra, szybka seria szkiel DX

- bardzo wygodna obsluga aparatow, ergonomia, dwa koleczka nastawcze

- wydajny akumulator o duzej pojemnosci

- swiatelko wspomagania AF

- Gitterlinien w wizjerze (nie wiem jak to sie nazywa po polsku)

- wiecej stopni posrednich przy zmianie ISO

- 1/8000s i 1/500s synchr. z lampa

- ladowanie custom curves z internetu

- powazny wyglad

 

Wady Nikona w tej samej klasie:

 

- brak dedykowanego gripa

- praktycznie tylko dwie lampy blyskowe SB-600 i SB-800, obrzydliwie drogie

- szyfrowanie informacji o balansie bieli w spakowanym RAW

- zapis tylko basic JPGow w trybie RAW+JPG

- brak informacji o ISO w wizjerze

- dziadowskie oprogramowanie dostarczane z body

- CENA!!!!!! (dotyczy wszystkich systemow )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Co prawda Nikon to nie mój system :twisted: . Ale z tego co się orientuję, to D3000 nie posiada silnika AF w korpusie. Co automatycznie wiąże się z kupowaniem droższych obiektywów. Więc początkowa oszczędność w cenie zakupu body, może niekorzystnie odbić się podczas rozbudowy systemu o kolejne szkła ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co do tego nikona to tak wczoraj też wyczytałem że nie ma tego silnika i trzeba kupować obiektywy z wbudowanym silniczkiem co automatycznie podnosi koszta. Ale wyjaśnijcie mi po co jest ten silniczek?? Z tego co sie orientuje do ustawiania ostrości ale to i tak się chyba tylko ręcznie robie?? Wyprowadzcie mnie z błędu jeśli się myle. O tym nikonie sporo dobrego się naczytałem no i nówke moge miec za 1200 zł. Z tego co wiem to Nikon ma też dobre kitowe szkła. Ten Canon jest chyba starszy niż Nikon??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mylisz się troszkę ;).

Ostrość możesz ustawiać normalnie, czyli za pomocą silniczka ( AutoFocus ) . Lub ręcznie, co nie jest zbyt praktyczne w wielu ujęciach. Są sytuacje, że ustawia się ręcznie ostrość, ale to wyjątki (około 1-4% zdjęć) . Normalnie używasz AF. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że standardowy obiektyw dostepny do tego nikona nie ma tego silniczka?? ech sam nie wiem już im więcej czytam tym mniej wiem co wybrać. Ten Canon 400d jest już starym aparatem co mnie martwi, bo nie chciałbym kupować starszego aparatu. No i ten canon nie ma polskiego menu z tego co wyczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się troszkę ;).

Ostrość możesz ustawiać normalnie, czyli za pomocą silniczka ( AutoFocus ) . Lub ręcznie, co nie jest zbyt praktyczne w wielu ujęciach. Są sytuacje, że ustawia się ręcznie ostrość, ale to wyjątki (około 1-4% zdjęć) . Normalnie używasz AF. ;)

To kwestia jakie zdjęcia i jaki efekt chce się uzyskać w macro na AF za dużo się nie porobi. W całej reszcie jak najbardziej AF, ba w fotografii sportowej gdzie gdzie trzymasz punk w jednym miejscu a korpusem lecisz za obiektem bez silniczka w AF za wiele nie zdziałasz.

Ten Canon 400d jest już starym aparatem co mnie martwi, bo nie chciałbym kupować starszego aparatu.

A czym Cię martwi jeśli można spytać?

No i ten canon nie ma polskiego menu z tego co wyczytałem.

Soft można wymienić a i nawet w języku szekspirowskim nie jest to jakiś problem by wiedzieć co jest do czego.

ech sam nie wiem już im więcej czytam tym mniej wiem co wybrać

Odpowiedz sobie na pytanie do czego będziesz używał aparatu? Jeśli to hobby na dłużej to warto kupić coś lepszego z czego będziesz zadowolony.

 

Ja bym zrobił tak, za kwotę jaką masz kupił samo body canona, nikona co Ci tam pasuje dozbierał 200-300zł na i na rynku wtórnym kupił podstawowy obiektyw 18-55/70

 

Albo dozbierac tak do 1800 i kupic z nastawieniem na 450D:

http://www.allegro.pl/item867350437_eos ... s_kit.html

http://www.allegro.pl/item868191687_can ... datki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Co do AF to wiem co i jak, dlatego napisałem ogólnie 1-4%. Macro bez dedykowanego obiektywu odpada przy af. Pozostaje ręczne ostrzenie. Krajobrazy przy przysłonach f-9 także mozna ostrzyc ręcznie. Jednak przy normalnym użytkowaniu aparatu oraz przy osobach które nie zamierzają specjalnie zagłębiać się w tajniki fotografii polecałbym pozostanie przy AF.

Jeżeli wystarczy Ci kitowy obiektyw to oki!! Jeżeli natomiast planujesz rozbudowę systemu to pomyśl nad innym body(korpusem).

 

Canon 400d ma polskie menu ;) . Trzeba tylko uaktualnić soft na nowa wersje ;). Sprawdzone osobiście, miałem (mam) 400d od ponad 2 lat ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy nie dołoże troche kasy na tego canona 450d dzisiaj jade pooglądać aparaty skoro ten silniczek jest taki ważny to faktycznie nie ma sensu kupować tego nikona bo od razu musiałbym zmieniać obiektyw a to niestety kasa ;/(ale na razie go jeszcze nie skreślam). Aparat ma mi słuzyć do cykania normalnych zdjeć może z czasem będzie to jakies większe hobby to wtedy bede myśał nad rozbudową zestawu. Do tej pory miałem konpakta i takiego najtańszego i nie jestem z niego zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Do normalnego "cykania" to nikon D3000 jest oki. Chodzi o późniejszą rozbudowę. Kolejne obiektywy muszą mieć zamontowany silnik AF a to już kosztuje. W canonie każdy napęd autofocusa jest w obiektywach. Więc ceny są racjonalne. Wiele zależy od tego co lubisz focić oraz co planujesz w przyszłości. Jest dużo systemów, każdy oferuje coś innego. Masz do wyboru: nikon, canon, pentax, sony . Troszkę musisz poczytać i pooglądać ceny podzespołów. Sam korpus to najmniejszy wydatek ;).

 

Ps: moja prywatna opinia ;). Jeżeli już nikon to modele od minimum D80-D90 poprzez D200-D300 i w górę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...