Skocz do zawartości

Roślinki z Allegro.


BeRRo121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takie zestawy maja dużą ilość roślin ale mało sztuk danego gatunku wiec zanim ci się to rozrośnie minie dużo czasu, wiec tak jak kolega wyżej który mnie uprzedził proponuje kupować większa ilość danego gatunku .Sławek ma dobrej jakości rośliny i atrakcyjne ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kupowałem na allegro i nigdy nie żałowałem zakupu nawet w zimę...Lecz zawsze sprawdzałem komentarze innych kupujących.Rośliny trawnikowe mogą się Tobie nie przyjąć bo potrzebują żyznego podłoża a z pozostałymi powinno być ok jeśli masz mocne oświetlenie.

Edytowane przez Erni-lee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam tylko, że na allegro warto kupować rośliny, kupowałem nawet przy sporych mrozach i nie ma większego problemu. Szczególnie jeśli kupuje się w firmach, które specjalizują się w sprzedaży roślin akwariowych, oni mają duże doświadczenie w tym temacie i zwykle rośliny przychodzą w bardzo dobrym stanie.

Odnosząc się konkretnie do zestawów podobnych do tego to kilka uwag:

- są to zwykle rośliny z akwariów holenderskich, w których przyrosty są bardzo szybkie i właścicielom opłaca się bawić w wystawianie nadwyżek na allegro. Zwykle są to baniaki High-tech, tzn. z pełnym nawożeniem, CO2 i nieziemskim oświetleniem. Co za tym idzie często rosną tam rośliny, które nie dadzą rady w przeciętnym akwarium,

- dostajemy wiele gatunków, ale w małych ilościach przez co właściwie niemożliwe jest stworzenie jakiejś sensownej kompozycji,

- jak już jakoś te rośliny posadzimy to kompozycja się zaburza bo część roślin obumiera (patrz myślnik pierwszy),

- jeśli nasza wiedza na temat roślin nie jest bardzo duża to może być problem z identyfikacją roślin, które przyjdą w opakowaniu zbiorczym przez co możemy nie wiedzieć jak i gdzie to sadzić,

Reasumując:

Lepiej jest przemyśleć skład roślinny naszego akwarium pod kątem naszych preferencji, rodzaju zbiornika (oświetlenie, biotop, itp) i wybrać użytkownika, u którego możemy nabyć wybrane gatunki oraz zamówić ich większą ilość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...