Skocz do zawartości

Rybki do 96L


Robo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam akwarium 96L 80x35x35:

 

Założone rok temu.
Filtr kubełkowy Midikani 800, standardowe wkłady.

Oświetlenie: standard 2xT8 12h na dobę.
Obsada: 14 Neonów Innesa, 2Prętniki karłowate (samiec, samica), 2kg krewetek Red Cherry ;), kilka Helenek
Rośliny - 2x Gałęzatka (te kulki), Mech jawajski, i chyba jakaś Cryptocoryna... naturalnie trochę    glonów na tym wszystkim.

Podłoże Drobny żwirek kupiony z myślą o Kiryskach
Inne sprzęty: brak, tylko filtr, wylot porusza taflą wody, grzalka zbędna-temp. sama utrzymuje się na odpowiednim poziomie, ale posiadam 75W na wszelki wypadek.
Stosowane nawozy: brak
Parametry wody: PH: 7,7, GH:14, KH:8, NO3:5, No2:0,1, Nh3:0, Po4:0, Fe:0
Temperatura w zbiorniku: 24-25C

 

 

PH mam trochę wysokie, chyba tak samo jak twardość, zacząłem podmieniać wodą przefiltrowaną przez filtr do wody pitnej ,,Britta". Po filtracji woda ma 7PH i twardość znacznie mniejszą, więc mam nadzieje że wkrótce parametry się poprawią.

 

I teraz konkretnie pytanie: Chciał bym mieć w tym akwarium jakąś obsadę przydenną, przy takiej ilości ryb dokupienie jeszcze kilku chyba nie jest poblemem w tych 96L. Pytanie czy mogę mieć tu Ancistrusa niebieskiego razem z 6-8x Kirysek panda? Czy rybki spokojnie podzielą się dnem 80x35cm? Czy muszę wybrać pomiędzy nimi?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Robo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80x35 już pozwala na trzymanie stadka kirysków i to niekoniecznie tylko tych najmniejszych rozmiarowo gatunków. Nie wiem jednak czy drobny żwirek będzie dla nich odpowiedni - lepszy byłby po prostu piach taki jak do piaskownic.

 

Zbrojnika niebieskiego bym tu nie pchał. Nawiasem mówiąc ryba ta "produkuje" masę dłuuuugich odchodów, które uroku baniakowi na pewno nie dodadzą, a swoją glonożernością zrojnik raczej nie powala. Zamiast niego lepiej postarać się o 5-6 bardziej pożytecznych otosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

   Dzięki za podpowiedzi, w takim wypadku zdecyduję się jednak na ławicę kirysków, pewnie będą to pandy. Miałem nadzieje że tryb życia tych dwóch gatunków umożliwi im współżycie w jednym zbiorniku bo oba mi się podobają, glonojad to piekna, ogromna ryba ale jednak większa ilość bardziej ruchliwych rybek jest bardziej atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...