Skocz do zawartości

Akwarium 72 L


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 72L

Filter Aqueal Fan 2 + deszczownica

Grzałka +termostat

Podłoże : Piasek

Obsada 3 Gupiki 1 Otos

Oświetlenie 15 W  jakies 8h dziennie

Wymiana wody co tydzien jakies 30% 

Czyszczenie filtra dopiero jak przeplyw wody bedzie slaby 

 

 

Witam to moje akwarium zalozone 1 miesiac temu  posaidam w nim 3 gupiki i Otosa

oraz  od 2 tygodni narybek gupika (jakies 25 sztuk) 

Miałem juz jakis problem byc moze zrobilem cos nie tak lecz sytuacja sie unormowala ( woda zaczela byc brudna ale byc moze dlatego ze  czyscilem niepotrzebnie filter wiec pozbieralem wszystkie brudy z szyb i juz tam rąk nie klade do tego :) ) chodzi o to ze nie mam roslinek i chce wsadzic jakies latwe w hodowli jakies ? Moczarke ? drugie pytanie czy mogl bym miec taka obsade 

Gupiki jakies 20/25 sztuk 

Otoski kilka sztuk czy proponujecie jakas inna obsade ? 

Ogolnie gupiki mi sie podobaja i chcial bym miec jakas mala ekipe sprzatajaca wiec dlatego Otos 

Prosze o odpowiedzi i podpowiedzi czy moze cos zle robie lub cos takiego :)

 

Regulamin 6.1. Zaakceptowałeś to przestrzegaj. Mapet

Edytowane przez Mapet
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla takiego zestawu ryb jest wąski przedział parametrów w których te ryby żyją dlatego musisz sprawdzić jaką masz twardość oraz ph, parametry wypośrodkowane to Ph7-7,2 oraz dH 8-10, temperatura pomiędzy 22-24. Otosków 8 szt to ryba stadna, kontroluj populacje gupików, otoski są wrażliwe na zbyt wysokie stężenie azotanów. Co do roślin, rogatek sztywny limnofila sesiflora jako szybko rosnące, moze jeszcze jakąś kryptokoryne i kulki gliniano torfowe pod korzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...