Skocz do zawartości

Jakie rybki do pierwszego akwarium


maros19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem mega początkującym "akwarysta",  założyłem pierwsze w życiu akwarium. Może kilka słów o nim:

 

Pojemność 40l.

Wymiary 45x25x30

Pokrywy brak

Lampa doczepiana do akwarium

Filtr z napowietrzaniem

Grzałka z termostatem

Podłoże: czarny żwirek wypłukany i takie drobne kamyczki ok 2mm zmieszane z tym żwirkiem

Roślin póki co brak

 

Woda potraktowana uzdatniaczem, antychlorem i kulturami bakterii ok 1,5 miesiąca

 

Siostra ma akwarium duuużo większe i posiadała w nim pielęgnicę ale podgryzała jej inne rybki więc dała mi ją na "przechowanie" wiem, że ta rybka nie nadaje się do mojego akwarium i mam zamiar oddać ją lub wymienić w zoologicznym na coś co będzie bardziej pasowało. Tylko teraz pytanie właśnie na co?

 

Dodam, że interesuje mnie akwarium tylko jednogatunkowe lub ewentualnie maks dwugatunkowe.

Co polecacie początkującemu?

Moje wymagania:

Musza być łatwe w hodowli (nie chce rybkom zaszkodzić swoją niewiedzą)

Jak pisałem jeden lub dwa gatunki, żeby im się fajnie żyło:)

Muszą być oczywiście przystosowane do mojego akwa ale żeby też to nie była jedna czy dwie a więcej

No i ładne też:D

 

To hyba tyle pomóżcie jutro mam zamiar zakupić roślinki zasadzić i w przyszłym tyg. wpuścić rybki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody. Jak nie masz testów to zobacz na stronie wodociągów swojego miasta ;)

W takim akwarium to nie nawojujesz :D

Pielęgnice oddaj jak najszybciej, tu się męczy.

Wyrzuć uzdatniacz, nie jest potrzebny, wystarczy, że woda postoi 24h.

Poczytaj o cyklu azotowym.

W takim akwarium to kilka samców endlera było by najlepszym pomysłem dla początkującego.

 

Ps. Twoja siostra chyba ma niezbyt dobrą obsadę, więc na rady patrz z przymrużeniem oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś innego oprócz gupików?

 

Co do wody to znalazłem jedynie coś takiego:

-70-130 mg/l CaCO3

0,69-1,3 mmol/l

3,9-7,3 oDH

4,9-9,1 oC

6,9-13 oF

69,4-129,9 ppm

 

Siostra też założyła pierwsze akwarium a wszystkie rybki co posiada to polecili jej znawcy ze sklepów zoologicznych z tym że ma 120 l

Edytowane przez maros19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kub harem bojowników 1samiec+2samice albo 6x kirysek karłowaty

Co do gupików są najlepsze i jest wiele pięknych odmian :)

Nie wiesz nie pisz. Harem w 45cm? Nie, nie, nie. 

 

Nie wolno słuchać się sprzedawców. Wcisną wszystko. Najlepiej zadać im serię pytań( najpierw poszukać odpowiedzi u osób doświadczonych).

 

To twardości, nie ma pH. 

 

Miękką wodę masz :), jak by pH było ok.6,5 to mógłbyś dać kilka mniejszych rozborek lub kilka szczupieńczyków karłowatych. Mógłby być też JEDEN bojownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem sobie korzeń i woda zrobiła mi się herbaciana co bardzo mi się spodobalo, w takiej wodzie można zrobić biotop ameryki płd? Jakie rybki do takiej wody byście polecali i rośliny? Chciałbym żeby były jakieś rybki co powyjadają resztki pokarmu opadniętego na żwirek i objadać będą glony z szyb no i oczywiście jakiś jeden gatunek główny tylko jaki?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony z 10szt, chociaż trochę mało te 40l dla nich + kiryski, ich też przynajmniej 6szt i też trochę małe akwarium.

 

Najlepiej gupiki 2+1 lub bojownik.

 

Edit.

Nie dawaj chemii - nie ma sensu. Akwarium samo się ustabilizuje, a wodę lej odstaną 24h.

Edytowane przez kubala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę chciał zrobić taka pseudo czarna wode tj piasek, korzenie, liście dębu, szyszki olchy i jakies roslinki plywajace na górę i to tyle. Wodę z kranu mam z ph jak pisal m od 6,8 do 7,2. Rybki bym chciał tak: kiryski i neony ale o ile dla kiryskow woda spoko to dla neonow np czerwonych ph za wysokie po wrzuceniu szyszek powinno opasc ale czy znow dla kiryskow nie bedzie za niskie? da sie jakoś pogodzić to zeby było im tam razem dobrze? może jakieś inne rybki polecacie do tego ph?

 

Pisownia!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...