Skocz do zawartości

Parametry ocena


_Paker_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o ocenę parametrów :

 

Mój zbiornik to : 60L, wymiary 60x30x30

 

Obsada

10 neonków innesa
Parka Ramirezek

Temperatura

24  - 25 stopni

 

Oświetlenie

 moduł świetlny oryginalny o mocy 11 w ( AQUAEL )

Podłoże

Żwirek + Piasek na pierwszym planie

Filtr :

Aqueal Turbo 500 ( praca filtra 18godzin )

Parametry

Ci2 - 0,8 ( dziwi mnie troche, bo woda  stoi tydzień przed podmianą )
No3 - 100 ( podmiana wody raz na tydzień 10 % )
No2 - 0 - 0,5
Gh 21 -----> wartość ta zmieniła się najbardziej od testów ponad 2-3 miesiące temu wtedy było 7
Ph 6,8 - 72,

 

Testy robione ( paskami )

 

 

W dniu otrzymałem zamówieony filtr RO

http://allegro.pl/filtr-akwarystyczny-75-ro3-aqua-vita-promocja-i3887224908.html

 

Na co mam uważać przy podmianie wody, by nie zostały zbite za dużo paramaetry , które są niebezpieczne dla moich mieszkańców akwarium.

Czy akwarium nie jest przerybione, czy mogę jescze cos dokupić ? ( może kiryski lub inne rybki jak tak to ile )

 

 

Czekam na wasze opinie i wskazówki.

Pozdrawiam 

Piotrek


Dodam, że akwarium jest robione pod Pielęgnice Ramiry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No3 masz za wysoko, podmieniaj wode po 10% pół na pół z kranem co 2-3 dni.  Sprawdź parametry kranówki na stronie wodociągów i porównaj z paskami, może nadają się do kosza.

 

 

Aqueal Turbo 500 ( praca filtra 18godzin )

Filtr musi działać 24h/dobe

Edytowane przez Nuanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie neonów z ramirezami jest dosyć niefortunne ze względu na rozbieżność temperatur o czym już wiele razy na tym forum pisano. 

NO3 - tragedia, zbyt małe podmiany wody.

NO2 - musi być równe zero, większa jego wartość wynika z tego, że wyłączasz filtr na noc przez co nie stwarzasz zbyt dobrych warunków życiowych bakteriom. Filtr na pewno nie jest aż tak głośny żebyś nie mógł przy nim spać (chyba, że masz podłączoną rurkę do napowietrzania, możesz ją w ogóle wywalić bo napowietrzanie jest zbędne, wystarczy ruch tafli).

GH - są dwie opcje. Albo masz w wodzie coś co ją zatwardza albo paski źle mierzą. Sprawdź parametry wody z kranu i porównaj z tymi w akwarium. Wrzuć też zdjęcie zbiornika, zobaczymy czy jest coś coby mogło ją zatwardzać.

CL2 - jeśli masz paski JBL to się nie przejmuj, kolory są tam tak dobrane, że rozróżnienie ich graniczy z cudem i pomyłka w odczycie jest praktycznie pewna.

Podmiany się robi 20-25% tygodniowo.  Filtr się czyści w wodzie zlanej z akwarium.

Edytowane przez robos7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO2 - musi być równe zero, większa jego wartość wynika z tego, że wyłączasz filtr na noc przez co nie stwarzasz zbyt dobrych warunków życiowych bakteriom. Filtr na pewno nie jest aż tak głośny żebyś nie mógł przy nim spać (chyba, że masz podłączoną rurkę do napowietrzania, możesz ją w ogóle wywalić bo napowietrzanie jest zbędne, wystarczy ruch tafli).

 

 

Tę uwagę poprawiam natychmiast.

Nie wiedziałem że wystarczy ruch tafli...

 

GH - są dwie opcje. Albo masz w wodzie coś co ją zatwardza albo paski źle mierzą. Sprawdź parametry wody z kranu i porównaj z tymi w akwarium. Wrzuć też zdjęcie zbiornika, zobaczymy czy jest coś coby mogło ją zatwardzać.

 

 

Mam kamienie, więc pewnie w  tym problem...

 

 możesz ją w ogóle wywalić bo napowietrzanie jest zbędne, wystarczy ruch tafli 

 

- za bardzo nie rozumiem ?

 

Poprawiłem cytaty. Mapet

Edytowane przez Mapet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...