Skocz do zawartości

Samce gupika ocierają się o kamienie ,samiczki tego nie robią


sandi708
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłam ostatnio, że samczyki głupika podczas zalotów szybkim ruchem ocierają się o kamienie, roślinki i szyby w akwarium. Samice takiego zachowania nie wykazują. Przyglądam im się z uporem maniaka, ale nie zauważyłam żadnych zmian na ich ciele, któr mogłyby sugerować ospęalbo jakieś inne choróbsko. Dodam, ze maja ogromniasty apetyt, wprost "odkurzają" papu i ciagle szperają między roślinkami i poszukują czegoś do zjedzenia ;) Temperatura w moim akwa wynosi 25 stopni, pH równe 7. Czy mam się martwić, czy to raczej nic poważnego?

Edytowane przez sandi708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często to robią?

Hmm... Tylko wtedy, gdy goniąc samicę przepływają obok roślinki, kamienia i to nie jest notoryczne, o szyby ocierają się rzadziej.

Wytwarzają może więcej slużu? Jak wyglądają odchody? Czym karmisz i jak?

Odchody normalne, nie zauważyłam, by więcej śluzu wytwarzały. Podaję im Spirulinę Forte w płatkach, Ichtiovit w płatkach, Supervit, Red Mico - liofilizowane ochotki. Pokarm podaje zmiennnie, raz na dzień.

Edytowane przez sandi708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje razbory robią tak samo w okresie tarła. Nawet samiczkom zdarza się takie ocieranie, moim zdaniem służy do jakiejś stymulacji do tarła lub rozładowaniu napięcia...ciężko to zinterpretować. Nie leczyłam ryb, uznałam to za naturalne zachowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...