Skocz do zawartości

Moje pierwsze akwarium


speedy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko rosło ładnie,choć wolno(nawet bardzo).Gdzieś z roślinami przemyciły mi się jajeczka rozdętek tak więc teraz posiadam ich z 15 w akwarium,ale helenki już się zajmują nimi.Jednak po pewnym czasie na roślinach zaczęło się pojawiać "coś"wyglądającego jak rybie odchody.Najpierw jest ich kilka,potem więcej i tak po pewnym czasie już prawie cała żabienica jest nimi zafajdana,robi się ciemna,liście zmieniły kolor z zielonego na brązowy.
Natomiast moczarka zaczęła się robić ciemna na czubkach,zamieszczam zdjęcia problemu i liczę na radę...

post-20440-0-76758200-1394724536_thumb.jpg

post-20440-0-66510100-1394724552_thumb.jpg

post-20440-0-27178900-1394724570_thumb.jpg

post-20440-0-72397100-1394724585_thumb.jpg

post-20440-0-44824800-1394724600_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wygląda na okremki, ale niech to ktoś potwierdzi. Jeśli tak to masz coś z filtracją. Szorujesz filtr ? Bo światło jest ok - 0,53W/l. A może to normalny objaw dojrzewania akwarium.

2. Czy schodzi po przetarciu palcem ?

Edytowane przez tomeksup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodzi po przetarciu palcem,ale na następny dzień już jest kolejna dawka.
Filtru nie szoruje,po 3 tygodniach od założenia akwarium?
Dzisiaj zauważyłem coś takiego na szybie i (UWAGA!)to się ruszało.Wygląda jak jakiś pasożyt,nie mam pojęcia co to jest..
Tylko chcę sprostować:okrzemki są w małym stopniu na bacopie i moczarce które są w oświetlonych miejscach(zdjęcia 3i4),a te plamy na żabienicy(1-3).

Edytowane przez speedy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Filtr:Aquael Unimax 250

 

 

Filtru nie szoruje,po 3 tygodniach od założenia akwarium?

Jakie media masz w filtrze i w jakiej ilości.

Mi też to wygląda na okrzemki.

 

 

 

Wszystko rosło ładnie,choć wolno(nawet bardzo).

Stosujesz już pełne nawożenie?

Testy na NO3 i PO4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zeolit, węgiel aktywny

Do wymiany na ceramikę. Zeolit Ci nie potrzebny, co wlejesz nawozu to on pochłonie, węgiel się wkłada np. po leczeniu, żeby się pozbyć resztek leków z wody. Znów będzie to musiało dojrzeć. A zeolit mógł opóźnić dojrzewanie bo chłonął związki azotowe które są pożywką bakterii, dlatego okrzemki mogły wystąpić tak późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceramike będę mógł posiadać dopiero w przyszłym tygodniu,zamienić ją w tym czasie na np.gąbkę?
A co do tych pasożytów to żadne z powyższych:wyglądają jak biało-szare pokryte warstwą czegoś ciemnego.
Myślicie że to one spowodowały osłabnięcie żabienicy?

Edytowane przez speedy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego przekarmiać,ryb jeszcze nie ma w środku więc NO3 powinno być na odpowiednim poziomie.
Okrzemki ok,są,będą zawsze,ale rzecz  w tym że na żabienicy to na pewno nie są okrzemki.

Mapet:spójrz na tamto(1 lub 3) zdjęcie,takie coś powoli zarasta całą żabienicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie ma czego przekarmiać,ryb jeszcze nie ma w środku więc NO3 powinno być na odpowiednim poziomie.

Nie ma czegoś jak odpowiedni poziom, czego kolwiek w akwarystyce, liczy się wynik, co chcemy uzyskać lub do czego dążymy...

 

 

 

Okrzemki ok,są,będą zawsze,ale rzecz w tym że na żabienicy to na pewno nie są okrzemki

Jeżeli to jest lekko chropowate i ciężko schodzi to okrzemki. Widziałem już te zdjęcia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zmieniłem wkłady,glony nie rosną już tak mocno,czasami pojawiają się na szybach,ale to nic strasznego.

Problem w tym,że bacopie i hygrophili odpadają dolne liście,u góry rosną dobrze,równo.A jakieś 4-5 cm od korzenia  łodyga jest pusta.

Jest jakiś sposób pomocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...