Skocz do zawartości

Obsada do 450 L


Akfarysta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem w posiadaniu akwarium o pojemności 450 l. Póki co pływa w nim zbrojnik lamparci, 2 bocje wspaniałe (wiem, że to ryby stadne, planuję dokupić co najmniej 2) i 2 kiryśniki.
Chciałbym wpuścić tam więcej ryb. Chodzi mi bardziej o ryby stadne i może z 2-3 pary czegoś "większego" - tak dajmy na to do 12-15 cm. Mam kilka pomysłów co do tej obsady lecz potrzebuje fachowej opinii. Może wymienię kilka gatunków, które by mnie interesowały, od razu zaznaczam, że nie chce mieć wszystkich tych gatunków w akwarium, to tylko propozycje.

Neon inessa - 20-40 szt. ?
Zwinnik czerwonousty około 25 szt
Kosiarka 3-6 
Bocja wspaniała/siatkowana 4-6
Otosek przyujściowy 6-8
Kirys spiżowy 4
Kirys trójpręgi (lub inny dowolny gatunek) 4
Tęczanka Boesmana 4 -6 ?
Tęczanka neonowa 10-20 ?

Jaką wybralibyście obsadę z tych gatunków, i czy w ogóle da się je jakoś dobrać? Oczywiście mogę zrezygnować np. z neonów na rzecz tęczanek neonowych itp., może znacie jakiś jeszcze gatunek, który pasowałby do powyższych ? Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody. To podstawowe kryterium jeśli mówimy o kompletowaniu obsady. Znając podstawowe parametry (Ph, Gh, Kh), dopiero można zastanawiać się nad tym jakie ryby można hodować aby zapewnić im optymalne warunki do życia.

Jakie podłoże, oświetlenie, rośliny.

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...