Skocz do zawartości

rybka w kuli , pomocy !


Rekomendowane odpowiedzi

witam , dostałam złotą rybkę w kuli na urodziny (wiem że to bardzo nieprzemyślany prezent) i w ogóle nie potrafię się nią opiekować, nigdy nie miałam akwarium. zmieniam jej codziennie wodę, bo wieczorem rybka wypływa na powierznię i jakby łapie powietrze. jak mogę napowietrzyć wodę (zmiana akwarium na prostokątne odpada, bo nie mam teraz pieniędzy). mam wrażenie że rybka się męczy, nie jest energiczna, mało pływa, siedzi na dnie. bardzo chcę jej pomóc, nie chcę żeby cierpiała, boje się że umrze w męczarniach, proszę pomóżcie mi. może powinnam dokupić jakieś roślinki, ozdoby, bo w tej kuli ma ona tylko kamyczki. czy możliwe jest że ją przekarmiłam , dlatego jest taka ospała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealny przykład dlaczego żywe stworzenie nie powinny być prezentami. To kwintesencja lekkomyślności.

Welonka ma mocną przemianę materii, lubi towarzystwo swojego gatunku i wymaga miejsca!
200L to rozsądne minimum dla ryby, która spokojnie może osiągnąć nawet naście centymetrów.

Ryba do oddania. Jeżeli osoba, która dała Ci tą rybkę ma trochę oleju w głowie to zrozumie, że popełniła błąd i tyle.
Ja w takiej sytuacji nie martwie się, czy zwrot prezentu jest etyczny. Tutaj chodzi o ŻYWE stworzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...