Skocz do zawartości

[300l] "prawie jak" Malawi - dom dla Saulosi


gregotsw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie polecam pokarmy Dainichi,jako pokarm podstawowy i wybarwiający.Cała reszta wypada przy Dainichi kiepsko,jedynie NF może konkurować,ale i tak zostaje w tyle.Dainichi nie jest tani,ale bardzo wydajny.Powinieneś podawać ze dwa razy w tygodniu,jakiś pokarm żywy,lub mrożony,np.oczlik.Jeżeli jako pokarm podstawowy będziesz podawał dobrej jakości pokarm roślinny,i wzbogacisz dietę o żywe,lub mrożone mięsko,to pokarm wybarwiający nie będzie Ci potrzebny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Parametry wody wyglądają dzisiaj tak:

NO3 - 15 mg/l

Ph - 8,2

 

Moje aktualne pokarmy:

- spirulina: Tropical Super Spirulina Forte 36% płatki, Hikari Chichild Excel (granulat, jak narazie za duży)

- wybarwiający: Dainichi Color FX Sinking baby

- mięsny: Dainichi Ultima Krill Sinking baby

 

Plan karmienia wygląda tak:

2100qap.jpg

 

 

Ryby już praktycznie się nie płoszą, na początku bały się światła... Prawdopodobnie były hodowane bez dodatkowego oświetlenia. Stąd też pokombinowałem trochę ze światłem.

 

Oświetlenie startuje na LED'ach i tzw. miękkim starcie. Mam tam 4x naświetlacze 1,2W i taśmę 14W, razem wychodzi ok. 19W. LED'y rozkręcają się automatycznie do maksimum stopniowo przez 60 minut i pracują tak przez 4h, potem odpala się 30W świetlówka i tak już pracują razem do końca dnia. Na koniec pierwsza wygasza się świetlówka, a ledy po 15 minutach i włącza się oświetlenie nocne.(niebieskie LED 1,2W). 

Edytowane przez gregotsw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie za bardzo się nie zmieniło, poza oświetleniem. Przybyło trochę glonów i okrzemków, aczkolwiek okrzemki chyba trochę przystopowały.

 

LED:

2j5xu6g.jpg

 

LED + Świetlówka:

30boh74.jpg

 

LED (nocne):

skz8g5.jpg

 

Akwarium na tle pokoju:

2wd2ez6.jpg

 

 

Jeszcze jest jedna rzecz o której muszę wspomnieć:

 

Saulosi, przynajmniej takie 3-5cm wcinają ślimaki Świderki bez opamiętania. U mnie wybiły chyba wszystkie(ok. 20szt.) większe ślimaki(powyżej 1cm). Ostały się jedynie młode, które gdzieś tam przypadkiem się powykluwały i chyba mają zbyt małe otwory w muszlach aby saulosi się skutecznie do nich dobrały.

Edytowane przez gregotsw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o dołożeniu większych kamieni ?

 

Myślałem i na pewno to zrobię ale to nie jest takie łatwe. Po pierwsze kwestia dojazdu do składu kamienia i dobrania odpowiednich kamieni, kolejno wyłowienie ryb, następnie wyciągnięcia starych kamieni.... Przy okazji jakiegoś remontu, czy też z innej niechcianej konieczności zapewne aranżacja będzie inna.

 

Póki co mi taki wygląd pasuje, nie chcę też stresować ryb i szczerze mówiąc nie chce mi się kombinować. Wyjdzie w praktyce jak ryby podrosną, a obsada się wyklaruje czy obecny aranż jest odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...